ЄС підписує угоду з Pfizer, Угорщина відмовляється від участі

21 травня 2021 о 14:00 - 1726

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


ЄС підписує угоду з Pfizer, Угорщина відмовляється від участі

Виконавчий орган Євросоюзу в четвер уклав третій контракт на вакцини проти COVID-19  з Pfizer-BioNTech до 2023 року на додаткові 1,8 мільярда доз. Їх розподілять між країнами блоку, за винятком Угорщини, яка відмовилася від участі в контракті.

Як повідомляє Associated Press,  Європейська комісія заявила, що контракт,  узгоджений від імені всіх 27 країн ЄС на початку цього місяця, дозволить закупити 900 мільйонів доз  щеплень і сироватки, адаптованої до варіантів вірусу, з можливістю покупки ще 900 мільйонів щеплень.

Комісія заявила, що угода з Pfizer-BioNTech передбачає, що виробництво вакцин має проводитися в ЄС.

Хоча країни ЄС погодилися продовжувати свою стратегію колективної закупівлі доз, Угорщина вирішила не брати участі в новій угоді. Угорщина використовує вакцини з Китаю і Росії на додаток до західних уколів. Близько 40% населення Угорщини отримали хоча б одну дозу вакцини, що є другим за величиною показником вакцинації в ЄС.

Підписання нової угоди відбувається менш ніж за тиждень до судового слухання в Брюсселі, на якому Комісія буде виступати проти фармкомпанії AstraZeneca, яку ЄС звинувачує в нездатності доставити обіцяну кількість доз власної вакцини.

Контракт AstraZeneca з ЄС передбачав початкові 300 мільйонів доз для розподілу серед країн-членів з можливістю закупити ще 100 мільйонів. Очікувалося, що дози будуть доставлені протягом 2021 року, але в першому кварталі Європа отримала тільки 30 мільйонів. За даними Комісії, у другому кварталі компанія надасть тільки 70 мільйонів доз замість обіцяних 180 мільйонів.

Різко контрастуючи з напруженим характером своїх відносин з AstraZeneca, Комісія підкреслила «налагоджену співпрацю» з Pfizer, яка гарантуватиме «своєчасну доставку доз».

Комісія заявила, що за новою угодою країни ЄС матимуть можливість пожертвувати деякі з виділених їм доз країнам, що не входять в ЄС, або в рамках підтримуваних ООН зусиль, відомих як COVAX, надати вакцини бідним країнам.

Президент Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйен заявила на заході, організованому суспільним телебаченням Німеччини WDR, що до кінця цього тижня в Європу надійде 260 мільйонів доз вакцини.

Вона відзначила, що після раніше розкритикованого повільного старту вакцинації у ЄС, відтепер Комісія розраховує на успіх кампанії з вакцинації.

«Так, спочатку було багато критики на адресу Європейського Союзу, – сказала Урсула фон дер Ляйен в коментарі в четвер, – У кінцевому підсумку має значення те, що Європейський Союз надійно доставляє вакцини своїм 450 мільйонам громадян щодня, і що ми задля цього об`єдналися разом. Виходячи з цього, наша європейська кампанія вакцинації є успішною».

Раніше “Лица” також повідомляли:

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: