На паризькому саміті по Африці закликали прискорити вакцинацію на континенті

19 травня 2021 о 11:00 - 1290

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


На паризькому саміті по Африці  закликали прискорити вакцинацію на континенті

Міжнародний саміт, скликаний у вівторок, 18 травня, в Парижі, був присвячений відродженню економіки африканських країн, серйозно вражених  кризою охорони здоров’я. Але в першу чергу це був заклик підтримати Африку в доступі до вакцинації.

Про це повідомляє Le Monde.

«У найближчому майбутньому першочерговим завданням є перемога над пандемією», – написали у заключному комюніке лідери, які беруть участь у заході.

Були згадані кілька способів «активізувати зусилля”: від справедливого розподілу існуючих доз до скасування патентів, що дозволяють виробляти вакцини проти Covid-19 на континенті. Еммануель Макрон, господар цього саміту, в якому взяли участь близько тридцяти африканських і європейських лідерів і кілька організацій, говорив про необхідність «розвивати, за допомогою фінансування і промислового партнерства,  потужності в Африці для виробництва вакцин».

Ці заяви підтверджують новий міжнародний імпульс до скасування патентів на вакцини. Цей попит, спочатку активізований Індією і Південною Африкою, досі зустрічав опір з боку американців, європейців і японців в ім’я захисту інновацій. Але новий президент США Джо Байден 5 травня несподівано перейшов на іншу сторону.

Та в короткостроковій перспективі таке рішення не дасть практичного ефекту. Уже зяє прірва між Африкою та рештою світу з точки зору вакцинації. Тільки  1,3% населення Африки на даний момент отримали першу дозу.

Цей розрив, ймовірно, збільшиться після припинення з березня експорту вакцин AstraZeneca, вироблених Індійським інститутом сироватки. Виробник заявив у вівторок, що сподівається відновити поставки тільки «до кінця року». Цього досить, щоб  поставити під загрозу всю схему розподілу вакцини в бідних країнах.

Тим часом,  наслідки кризи можуть звести нанівець двадцять років економічного розвитку Африки. У 2020 році більше 30 мільйонів африканців опинилися в крайній скруті та убогості. Очікується, що після першої рецесії за чверть століття в Африці темпи економічного зростання будуть майже вдвічі нижче, ніж в середньому у світі, і багатьом країнам загрожує боргова біда.

У світлі обіцянок, даних у вівторок, важко сказати, що саміт в Парижі стане відправною точкою «Нового курсу» фінансування Африки, як того бажав Еммануель Макрон. Після закінчення конференції ніяких твердих зобов’язань прийнято не було.

За даними МВФ, Африці до 2025 року будуть потрібні 285 мільярдів доларів,  щоб мати можливість протистояти наслідкам пандемії. У вівторок Еммануель Макрон  закликав всі багаті країни звернути увагу на проблеми Африки. «Політичну угоду» з цього приводу можна досягнути на наступному саміті G7 або G20, в період з червня по вересень, сказав він.

Для президента Франції цей саміт став можливістю продемонструвати його бажання змінити відносини між Францією і Африкою. Хоча його присутність в кінці квітня на похоронах президента Чаду Ідрісса Дебі викликала невдоволення частини франкомовного африканського суспільства, ця зустріч дозволила Макрону привернути до себе англомовні і португаломовні країни Африки, орієнтовані на підтримку економіки і бізнесу. Наступним кроком стане поїздка Макрона в Руанду, а потім в Південну Африку в кінці травня.

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: