У Чилі голосують за зміну Конституції, успадкованої від Піночета

17 травня 2021 о 09:34 - 1418

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


У Чилі голосують за зміну Конституції, успадкованої від Піночета

В неділю, 16 травня, у Чилі пройшло голосування, у якому громадяни обирали 155 осіб, які перепишуть текст Конституції країни.

Як повідомляє Le Monde, ліві партії випереджають праві в виборчих бюлетенях, які вже підраховані.

Крім лівих та традиційних правих, у бюлетені представлені незалежні кандидати – актори, письменники, професори, соціальні працівники, юристи – багато з яких  вимагають більш егалітарного суспільства.

За словами Марсело Мела, політолог з Університету Сантьяго, «більшість [незалежних кандидатів] є аутсайдери».

А от Мірейя Давіла з Інституту громадських справ Університету Чилі вважає інакше: «електоральний потенціал незалежних набагато більший, ніж вважалося раніше, і це підтверджує, що громадяни втомилися від традиційних партій». За її словами, «змінюється політична система; у Чилі відчувається атмосфера змін, але вона також складна, тому що необхідно буде вести переговори з кожним з незалежних і погоджувати кожну з їх позицій в Установчих зборах».

Ще одна особливість цього голосування, що воно тривало два дні через епідемію Covid-19.

Переписування Конституції було однією з вимог, що виникли в результаті жорстокого громадського протистояння в жовтні 2019 року. Воно замінить закон, розроблений в 1980 році, при військовому режимі Аугусто Піночета.

Зміна чинного Основного закону серйозно обмежить дії держави і має заохотити приватну діяльність у всіх секторах, включаючи освіту, охорону здоров’я і пенсійне забезпечення. Це розглядається як усунення істотної перешкоди на шляху глибоких соціальних реформ в Чилі.

Згідно з опитуваннями, понад 60% чилійців вважають, що ця Конституція створила систему, яка приносить користь невеликій кількості привілейованих. Новий Основний закон повинен бути розроблений протягом дев’яти місяців, далі він має бути схвалений або відхилений у 2022 році на референдумі.

“Лица” раніше повідомляли:

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: