Два альпіністи загинули при схожденні на Еверест

13 травня 2021 о 13:30 - 2150

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Два альпіністи загинули при схожденні на Еверест

Альпіністи зі Швейцарії та США загинули на Евересті, ставши першими жертвами сезону на найвищій горі світу.

Про це повідомляє Associated Press, посилаючись на повідомлення організаторів експедиції.

Швейцарський альпініст, 41-річний Абдул Вараіч, досяг вершини раніше. Про це повідомив Чханг Дава з компанії-організатора експедиції Seven Summit Treks в Непалі.

«Абдул успішно досяг вершини, але під час спуску в нього почалися проблеми», – сказав він. «Ми відправили ще двох шерпів з киснем і їжею. На жаль, шерпам не вдалося його врятувати».

55-річний громадянин США Пувей Лю також загинув в таборі на горі Еверест біля Південного сідла. Він досяг місця, розташованого між Південним сідлом і вершиною найвищої гори світу, але був змушений повернутися з-за сніжної сліпоти і виснаження.

За допомогою членів групи підтримки і додаткового кисню він був доставлений в табір, але помер в середу ввечері.

Ніяких інших подробиць про загиблих альпіністів і про те, коли їх тіла будуть доставлені, не повідомляється. Перенесення тіл по крижаних і слизьких схилах з великої висоти – складне завдання, що вимагає багато часу та коштів.

Непал і Китай скасували торік сезони альпінізму на Евересті, який розділений між ними. У цьому році Китай допускає тільки китайських альпіністів на північну сторону найвищої гори світу.

Непал дозволив іноземним громадянам повернутися в цьому році, і уряд видав дозвіл 408 альпіністам на спробу зійти на вершину під час популярного весняного сезону сходжень.

У травні зазвичай видається найкраща погода для сходження на Еверест. Побували там цього року й українські альпіністи.

“Лица” також писали:

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: