Десятки людей загинули після обміну ударами між Ізраїлем і Сектором Гази

12 травня 2021 о 12:00 - 1524

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Десятки людей загинули після обміну ударами між Ізраїлем і Сектором Гази

За даними міністерства охорони здоров’я Гази, з понеділка в результаті ізраїльських атак загинули щонайменше 35 осіб, в тому числі 12 дітей. За даними поліції і рятувальних служб, в Ізраїлі через ракетний удар загинуло п’ять чоловік.

Військова ескалація між ХАМАС і Ізраїлем посилилася в ніч з  11 на  12 травня, коли ісламістський рух випустив сотні ракет по ізраїльському місту Тель-Авів, а ізраїльська армія обстріляла Сектор Газа – повідомляє Le Monde.

З понеділка по Ізраїлю випущено понад 1000 ракет

З вечора понеділка з Сектора Газа було випущено «більше 1000 ракет», з яких 850 були перехоплені протиракетною щитом або впали на Ізраїль, а 200 впали на бік палестинського анклаву, запевнила ізраїльська армія в середу вранці.

Єврейська держава також оголосила про проведення нової серії ударів по «домівках, що належить високопоставленим членам» ХАМАС в Секторі Газа. ХАМАС, що перебуває при владі на цій території, зі свого боку запевняє, що цими  ударами був зруйнований штаб поліції. За даними ЦАХАЛ, нові удари по анклаву є найбільшими з часів війни 2014 року.

У центрі міста Газа було зруйновано дев’ятиповерховий будинок з магазинами і місцевим телеканалом. Армія оборони Ізраїлю підтвердила, що була націлена на цю будівлю, вказавши, що вона використовувалася ХАМАС для своєї військової розвідки.

Після першого залпу ракет в напрямку Тель-Авіва у вівторок ввечері ісламістський рух оголосив, що вони випустило понад 200 ракет, в тому числі «110 ракет в бік Тель-Авіва» і «100 ракет» в напрямку міста Беер-Шева. «В помсту за відновлення ударів по будівлях, в яких проживають мирні жителі».

Кілька смертей за ніч

Як повідомила ізраїльська поліція, в Ізраїлі чоловік і жінка загинули в  машині в результаті попадання ракети, випущеної з Сектора Газа. Жінка, вік якої не називається, померла миттєво, а чоловік 40 років помер в лікарні. Ці  жертви довели до п’яти число людей, загиблих в Ізраїлі в результаті ракетного обстрілу, що вчинили збройні групи в Газі.

З палестинської сторони в результаті ізраїльських атак з використанням винищувачів і  вертольотів з понеділка загинули щонайменше 35 осіб, в тому числі 12 дітей, і не менше 230 поранені, за даними міністерства охорони здоров’я Гази. Там підтвердили, що в результаті ударів загинули також командири ХАМАС і Ісламського джихаду.

Спалах насильства стався після декількох днів жорстоких зіткнень в Східному Єрусалимі, палестинської частини міста, окупованої Ізраїлем.

«Лица» також писали:

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: