Російські хакери атакували найбільший в США трубопровід – CNN

10 травня 2021 о 17:00 - 1067

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Російські хакери атакували найбільший в США трубопровід – CNN

Кібератаку на найбільшого в США оператора трубопроводу Colonial Pipeline здійснила група DarkSide, в яку входять російські хакери.

7 травня Colonial Pipeline призупинив транспортування палива після кібератаки з метою отримання викупу. Bloomberg повідомляє, що зловмисникам вдалося заволодіти майже 100 гігабайтами даних з мережі компанії. Джерела видання розповіли, що наслідки атаки обмежуються зломом інформаційних систем, зловмисникам не вдалося проникнути в систему управління.

CNN стверджує, що це угруповання «родом із Росії». Колишній чиновник, який займався кібербезпекою, в розмові з виданням зазначив, що DarkSide зазвичай орудує в країнах, де не говорять російською мовою. NBC News пише, що DarkSide – відносно нове угруповання, яке практикує складний підхід до вимагання.

Напередодні в 17 штатах і одному окрузі було оголошено регіональний надзвичайний стан, щоб зняти обмеження на транспортування палива автомобільним транспортом.

Colonial Pipeline поставляє паливо з нафтопереробних заводів узбережжя Мексиканської затоки в східні і південні райони США. Компанія транспортує в день 2,5 млн барелів продуктів нафтопереробки, протяжність трубопроводу складає майже 9 тисяч км. Як стверджує сама компанія, вона поставляє на Східне узбережжя 45% палива.

Якщо трубопровід не відновить роботу протягом декількох днів, інцидент може викликати перебої в поставках бензину та дизельного палива на Східне узбережжя США. Постачальники бензину вже шукають альтернативні способи поставки, щоб уникнути дефіциту палива від Атланти до Нью-Йорка.

“Лица” також писали:

  • СБУ припинила хакерську атаку, націлену на урядові ресурси України

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: