В Казанській школі сталася стрілянина, в якій загинуло щонайменше 8 людей

11 травня 2021 о 14:45 - 5238

AvatarVirsavia Gonchar


В Казанській школі сталася стрілянина, в якій загинуло щонайменше 8 людей

В Казані сталася стрілянина в школі. Загинуло вісім людей, понад 30 осіб постраждало.

Вранці 11 травня в Казані (Татарстан, РФ) в школі № 175 на вулиці Джаудат Файзі сталася стрілянина.

Спочатку повідомлялося, що в школу зайшли двоє озброєних людей і відкрили вогонь по учнях. Одного з нападників пізніше затримали біля входу в школу.

Baza називає його ім’я – це 19-річний Ільназ Галяве, який закінчив школу чотири роки тому, а тепер вчиться в коледжі. Кілька днів тому він завів телеграм-канал, в якому називав себе «богом», а вранці перед стрільбою заявив, що «уб’є величезну кількість біосміття», після чого вчинить самогубство. Після стрілянини адміністрація Telegram заблокувала канал.

Зброєю Галяве володів офіційно, при цьому дозвіл на нього, як повідомив депутат Олександр Хінштейн, він отримав 28 квітня, менш ніж два тижні тому.

Глава Татарстану Рустам Мінніханов, заявив, що злочинець діяв сам, і «інших посібників не визначили». Інформацію про другого нападника спростували в поліції.

Прес-служба Мінніханова повідомила, що загинули вісім чоловік – сім дітей і вчителька, постраждали 20 осіб. Точна кількість жертв уточнюється.

Будівля школи була оточена, учнів евакуювали в сусідній дитячий садок. МВС заявило, що після стрілянини введений режим контртерористичної операції. У всіх школах Казані 11 травня скасовано заняття в другу зміну. Інформацію про те, що в інших навчальних закладах теж була стрілянина, правоохоронні органи спростували; двох осіб, які розповсюджували фейки про це, вже затримали.

За відомостями видання «Бізнес Online», поліція також виїхала до будинку № 10 на вулиці Туганлик. Як зазначає Baza, затриманий підліток заявив, що заклав бомбу за адресою своєї прописки. Мешканці будинку були евакуйовані зі своїх квартир, проте загроза вибуху поки не підтвердилася.

12 травня у Татарстані оголосили днем ​​жалоби.

Раніше “Лица” також писали:

  • Доньку мера Дніпра затримали в Борисполі після підйому на Еверест через COVID-19
  • Світ у фото: перший тиждень травня
  • Сім супутників і створення космодрому — плани космічного агентства України на 5 років

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: