Японія надасть Україні 4,5 млн доларів на відновлення сходу

15 травня 2021 о 16:00 - 2189

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Японія надасть Україні 4,5 млн доларів на відновлення сходу

Уряд Японії виділяє $ 4,5 млн на підтримку населення Донеччини та Луганщини, а також на відновлення цих областей.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков під час прес-конференції, – повідомляє Цензор, посилаючись на Укрінформ.

“Кошти будуть спрямовані на поліпшення якості та ефективності роботи в медичних установах, що належать відомству Міністерства оборони України, допомогу людям, які позбавлені волі, допомогу пораненим і хворим, медичну допомогу, заходи фізичної реабілітації, впровадження ініціатив підтримки громад тощо”, – сказав Рєзніков.

Він зазначив, що Японія спільно з ООН і Червоний Хрест вже організовують ряд важливих проектів в Донецькій і Луганській областях, а саме вже було відновлено 400 будинків, які постраждали від бойових дій, були реалізовані проекти в сфері освіти молоді, розвитку громад, надано допомогу в сфері охорони здоров’я військовослужбовців в Україні.

Резніков подякував уряду Японії, Міжнародний Комітет Червоного Хреста і ООН за безапеляційну, послідовну підтримку України. Також він подякував за гуманітарну допомогу для Донецької та Луганської областей,  де люди страждають від наслідків збройної агресії Росії.

Під час прес-конференції посол Японії Такаші Кураї поінформував, що кошти спрямують на підтримку жителів поблизу лінії розмежування, а саме на переїзд в безпечні місця та забезпечення співіснування внутрішньо переміщених осіб і місцевих громад. Планується фінансувати і професійно-технічну підготовку переміщених осіб.

У партнерстві з Управлінням ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) буде оновлено медичне обладнання для лікування поранених і хворих коронавірусів в п’яти військових госпіталях. Фінансування піде і на гумгрузи МКХЧ по обидва боки лінії розмежування.

Координатор ООН з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані додала, що ця допомога також буде реалізовуватися Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців та Міжнародною організацією з міграції.

За словами Кураї,  загальна сума виділених Україні від Японії коштів досягає $ 3,5 млрд, половина з яких була спрямована після 2014 року.

“Лица” також писали:

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: