В Угорщині заборонять «показувати гомосексуальність» неповнолітнім

17 червень 2021 о 08:00 - 8080

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


В Угорщині заборонять «показувати гомосексуальність» неповнолітнім

Відразу після прийняття парламентом, поправки, внесені партією прем’єр-міністра Віктора Орбана «Фідес», повинні застосовуватися до ЗМІ, видавничої справи та у рекламі.

Як повідомляє Le Monde, в Угорщині більше не можна розміщувати рекламу, де цілуються двоє чоловіків або двоє жінок. Заборона торкнеться також трансляції деяких фільмів  до 22:00.

У вівторок, 15 червня, угорський парламент прийняв закон, спрямований на заборону «надання дітям молодше 18 років контенту, який демонструє або заохочує сексуальність саму по собі, зміну статі або гомосексуалізм». Як тільки він буде оприлюднений Президентом, закон буде застосовуватися в засобах масової інформації, видавництві та рекламі.

Ці положення були внесені членами партії Віктора Орбана (на фото) «Фідес» в текст, теоретично спрямований на посилення боротьби з педофілією. В останні місяці націоналістичний прем’єр-міністр активізував реформи, спрямовані на скорочення прав ЛГБТ в цій центральноєвропейській країні з населенням 9,7 мільйона чоловік. Наприклад, в грудні 2020 року його уряд вніс поправки в Конституцію, включивши заборону на усиновлення для одностатевих пар.

«Метою цього закону є захист дітей у віці до 18 років», – запевнили обрані посадові особи партії пана Орбана.

«Цей закон скопійований за російським зразком… Наприклад, буде заборонено продавати неповнолітнім книги, в яких просто згадуються персонажі ЛГБТ», – висловився Тамаш Домбос, один з лідерів громадської організації із захисту прав ЛГБТ Hatter, яка брала участь в демонстрації, що зібрала кілька тисяч людей перед дверима парламенту в Будапешті, у понеділок (на фото).

У Росії закон про заборону «пропаганди гомосексуалізму серед неповнолітніх», прийнятий у 2013 році, де-факто привів до дискримінації сексуальних меншин. 

Довідка:

Фідес – Угорський громадянський союз (угор. Fidesz – Magyar Polgári Szövetség) – одна з двох найбільших політичних партій країни. Старі назви: Альянс молодих демократів (1988-1995), Фідес – Угорська громадянська партія (1995-2003).

3 березня 2021 року партія «Фідес» вийшла з фракції Європейської народної партії в Європарламенті, а 18 березня – з самої Європейської народної партії .

Згідно з оцінками ліберальних політологів, Віктор Орбан і його партія  з 2010 року побудували в Угорщині «мафіозну державу», де вся повнота влади належить групі, пов’язаної з партією і особисто з Орбаном.

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: