Четверо опозиційних кандидатів у президенти арештовані в Нікарагуа

15 червень 2021 о 08:00 - 4418

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Четверо опозиційних кандидатів у президенти арештовані в Нікарагуа

У Нікарагуа поліція затримала вже четвертого кандидата в президенти країни за тиждень. Офіційне звинувачення – “підбурювання до іноземного втручання” і “фінансування тероризму”.

Про це інформує Euronews.

Один з опозиціонерів, Хуан Себастьян Чаморро, раніше розповідав, що офіцери поліції невідступно слідували за ним чотири з половиною місяці.

Крім нього, у минулий вівторок, 8 червня, заарештували  Фелікса Марадьяга. На думку влади, він нібито був пов’язаний з наркоторгівлею і лобіював санкції проти Нікарагуа під час поїздок в США.

Інші заарештовані кандидати – це колишній посол в США Артуро Крус і журналістка Крістіана Чаморро.

“Даніель Ортега боїться народу Нікарагуа. Він тремтить від страху, тому що всі разом ми переможемо його на наступних виборах”, – заявила Чаморро.

Для чинного президента країни, 75-річного Даніеля Ортеги (на фото) наступний термін буде вже четвертим.

Крім того, у неділю, 13 червня, за повідомленням Le Monde, поліція Нікарагуа заарештувала п’ятьох відомих лідерів опозиції, серед яких – Дору Марію Теллез, одного з найбільш критичних голосів в уряді президента Даніеля Ортеги.

Через кілька годин поліція повідомила про арешт керівника партії Unamos Суен Бараона Куан і віце-президента партії, сандинистского генерала-дисидента у відставці Хьюго Торреса. Увечері поліція оголосила про арешт колишнього віце-міністра закордонних справ і дисидента Віктора Гюго Тіноко, 68-річного соціолога, що має довгу кар’єру в боротьбі з сандиністами з 1973 року.

Арешти відбуваються на підставі суперечливого закону  під назвою «Закон про захист прав людей на незалежність, суверенітет і самовизначення заради миру», який карає людей, які заохочували іноземне втручання. Він був прийнятий в Нікарагуа у грудні.

Довідка:

Нікарагуа стало першою після Росії державою, яка визнала незалежність Абхазії і Південної Осетії.

27 березня 2014 року на голосуванні Генеральної асамблеї ООН  Нікарагуа  визнало референдум в Криму, підтримавши Росію.

12 липня 2014 року Володимира Путін відвідав Нікарагуа в рамках поїздки по Латинській Америці, де зустрівся з президентом  Даніелем Ортегою. В ході візиту йшлося і про співпрацю по лінії правоохоронних органів. Росія поставляє в Нікарагуа пшеницю, а також автобуси виробництва «Групи ГАЗ» і легкові машини Lada Kalina, які використовуються як таксі. Обговорювалася споруда Нікарагуанського каналу, який зв’яже Атлантичний океан з Тихим.

12 лютого 2015 року міністр оборони Росії Сергій Шойгу прибув з  візитом в Нікарагуа, де підписав низку двосторонніх документів .

У червні 2016 року Washington Free Beacon повідомив, що Росія будує в Нікарагуа базу розвідки, замасковану під базу ГЛОНАСС. Це частина угоди двох країн, в рамках якої Нікарагуа також отримує 50 російських танків Т-72. Крім того, WFB стверджує, що в травні парламент Нікарагуа дозволив працювати всередині країни іноземним військовим радникам.

Нікарагуа в 2014 році зайняла перше місце за обсягом благодійної допомоги товарами, одержуваної з Росії. Тоді Республіка Нікарагуа отримала з Росії в якості благодійної допомоги товарів на 15,1 млн доларів (на 6,5 млн  гуманітарної і на 8,6 млн технічної).

“Лица” також повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: