Засновник Amazon займеться космічним туризмом

08 червень 2021 о 12:00 - 1097

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Засновник Amazon займеться космічним туризмом

За оцінкою Forbes, 57-річний засновник Amazon Джефф Безос є найбагатшою людиною в світі. Тепер він стане першою людиною, яка полетить в космос на власній ракеті.

За повідомленням AP, Безос оголосив про свої наміри в понеділок і сказав, що розділить цю пригоду зі своїм молодшим братом  Марком, який є також інвестором та рятівником-добровольцем.

Дебютний політ Blue Origin з людьми на борту відбудеться 20 липня. Дата обрана не випадково,  це 52-га річниця першої висадки на місяць місії з Apollo 11. Політ капсули New Shepard компанії Blue Origin, названої в честь Алана Шепарда, першого американця в космосі, триватиме на п’ять хвилин менше, ніж історичний суборбітальний політ Шепарда в 1961 році.

Брати Безос полетять з віддаленої частини західного Техасу разом з переможцем благодійного онлайн-аукціону. Капсула, яка вміщує шість чоловік, здійснить 10-хвилинний польот, який доставить пасажирів на висоту близько 105 км,  а потім повернеться на Землю без виходить на орбіту.

Безос сказав, що мріяв про подорож в космос з 5 років.

«Коли ви бачите Землю з космосу, це змінює вас. Це змінює ваші відносини з цією планетою, з людством. Це єдина Земля, – сказав Безос в своєму повідомленні в Instagram, – Я хочу полетіти, тому що цим я хотів займатися все своє життя.  Для мене це велика справа».

Безос піде з поста генерального директора Amazon за 15 днів до старту. Його частка в Amazon становить 164 мільярди доларів, що робить його найбагатшою людиною, яка літала у космос. Кілька місяців тому він оголосив, що хоче приділяти більше часу своїй ракетної компанії, а також своїй газеті The Washington Post.

До сих пір мільярдерам, які шукають гострих відчуттів, доводилося купувати місце у російської космічної програми або у SpaceX Ілона Маска, яка планує свій перший приватний політ у вересні. Ці орбітальні польоти, зазвичай тривають кілька днів, з відвідуванням Міжнародної космічної станції та обходяться в десятки мільйонів доларів на людину.

SpaceX Маска вже доставила 10 астронавтів на космічну станцію для НАСА і продала кілька місць на приватних рейсах. Сам Маск ще не здійснив політ у космос, хоча неодноразово заявляв, що хоче померти на Марсі, але не при ударі.

Політ Безоса офіційно започаткує космічний туристичний бізнес його компанії. Компанія ще не почала продавати місця для публіки і навіть не оголосила ціну квитків на короткі поїздки.

Місце запуску і посадки Blue Origin знаходиться в 120 милях від Ель-Пасо, недалеко від мексиканського кордону. Після відділення капсули ракета повертається на Землю, щоб використовувати її знову. Капсула також багаторазова.

До недавнього часу Blue Origin піддавалася критиці за надто повільну роботу, особливо в порівнянні з SpaceX.

«Blue Origin відмінно підійшла до цього питання і створила надійний і менш амбітний автомобіль, і, швидше за все, досягне успіху», – сказав у понеділок  директор лабораторії аерокосмічного дизайну Університету Вандербільта Амрутур Анілкумар. «Примітно, що Безос відчуває себе комфортно, взявши свого брата на прогулянку; це, напевно, найкращий знак  на користь безпеки і надійності».

Що стосується місця у космічній капсулі, яке виставляється на аукціон, Blue Origin відкрила онлайн-торги 5 травня. Аукціон завершиться в суботу, виграш буде переданий на користь Club for the Future, освітнього фонду Blue Origin, який заохочує молодих людей робити кар’єру в науці.

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: