Amazon купує кіностудію MGM

27 травня 2021 о 09:00 - 1802

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Amazon купує кіностудію MGM

Гігант онлайн-шопінгу Amazon купує MGM – кіностудію, яка створила фільми про Джеймса Бонда та безліч інших кінохітів.

Як повідомляє Associated Press, Amazon заплатить за Metro-Goldwyn-Mayer 8,45 мільярда доларів. Це буде другим за ціною придбанням Amazon`у після того, як в 2017 році фірма Безоса купила мережу супермаркетів Whole Foods майже за 14 мільярдів доларів.

У Amazon вже є власна кіностудія, але результати її діяльності досі були посередніми. Купівля MGM надасть Amazon доступ до великої кількості фільмів, шоу і відомих персонажів, включаючи Роккі, Робокопа і Рожеву Пантеру. Бібліотека MGM налічує понад 4 тис. фільмів і 17 тис. телепрограм. Amazon також отримає кабельний канал Epix, яким володіє MGM.

Метою  Amazon є розвиток потокових сервісів, які б конкурували з Netflix і Disney +.  Компанія Amazon вже володіє подібним сервісом Prime Video, який не є досить популярним.  Крім Prime Video, у Amazon також є безкоштовний потоковий сервіс під назвою IMDb TV, який заробляє гроші, відтворюючи рекламу під час трансляцій.

Довідкова інформація про Amazon та MGM

Metro-Goldwyn-Mayer, відома своїм логотипом з «ревучим левом», є однією з найстаріших голлівудських студій, яку заснували в 1924 році єврейські емігранти з Російської імперії. Майєр походив з Київщина, а Голдвін – з Варшави. Але золоті часи кінокомпанії давно минули, з 2010 року вона перебуває у стадії банкрутства і шукала собі покупців.

Компанія Amazon, заснована в 1995 році як книжковий онлайн-магазин, за ці роки перетворилась в бізнес-гіганта за 1,6 трильйона доларів. У нього є бізнес-мережа доставки,  бізнес хмарних обчислень, а ще Amazon планує відправити в космос понад 3200 супутників для передачі інтернет-послуг на Землю.

“Лица” раніше повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: