Перу: Кейко Фухіморі на чолі президентських перегонів

07 червень 2021 о 11:30 - 1662

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Перу: Кейко Фухіморі на чолі президентських перегонів

Кандидат від правих популістів лідирує на президентських виборах, які відбулися у неділю в Перу. Вона набрала 52,9% голосів.

Як повідомила Le Monde, кандидат правих популістів Кейко Фухіморі очолює президентську гонку після президентських виборів в неділю, 6 червня, в Перу, набравши 52,9% голосів, проти 47,09% у її радикального лівого конкурента Педро Кастільо.  Підрахунок вже здійснено на 42% з 86 488 виборчих дільниць.

«Ми з повагою поставимося до підрахунку голосів», – сказав 51-річний Кастільо під час голосування, на яке прийшов у білому капелюсі, типовому для його рідного регіону. «Яким би не був результат, я буду поважати волю народу», – мовила 46-річна пані Фухіморі, що голосувала в одному з районів столиці.

Дочка екс-президента Альберто Фухіморі (1990-2000), який відбуває двадцятип’ятирічний тюремний термін за корупцію і злочини проти людяності, приймає участь у президентських виборах вже третій раз після двох послідовних поразок в 2011 і 2016 роках. Вона не визнала свою поразку на останніх президентських виборах, виграних колишнім президентом Педро Пабло Кучинські, перш ніж визнати «помилку». Сама Кейко Фухіморі також деякий час була ув’язнена, у листопаді 2019 її звільнили після 13-місячного перебування в слідчому ізоляторі.

Перу – розділена країна

Нині Перу розривається між двома крайнощами, які представляють лівий та правий кандидати. Особливістю цієї президентської кампанії є й те, що вона проходить на тлі епідемії коронавируса, який вже вбив понад 184 000 осіб (при населенні країни трохи більше 32 мільйонів людей), що зробило цю високогірну країну п’ятою в світі по числу померлих від COVID-19.

Навіть якщо два відверто ворожих кандидата закликали до єдності, подальша кампанія може виявитися складною, оскільки кожний табір підігріває страхи і розділяє країну. Майбутньому президенту доведеться вжити термінових заходів для подолання пандемії, економічного спаду і хронічної інституційної нестабільності в країні, ВВП якої впав на 11,12% в 2020 році. Йому доведеться змиритися з роздробленим парламентом. У останні роки Перу пережила  відставки двох президентів: Педро Пабло Кучинські в 2018 році та його наступника Мартіна Віскарра в 2020 році.

Новий президент вступить на посаду 28 липня, в ознаменування двохсотріччя незалежності Перу, і змінить тимчасового голову держави Франсіско Сагасті, який закликав своїх співвітчизників «неухильно поважати волю, виражену біля урни для голосування». У разі перемоги Кейко Фухіморі стане першою жінкою-президентом Перу і першим в Америці представником сімейної династії президентів.

“Лица” раніше писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: