Куба перегортає сторінку Кастро

16 квітня 2021 о 15:00 - 1169

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Куба перегортає сторінку Кастро

Після смерті Фіделя Кастро в 2016 році вихід на пенсію його майже 90-річного брата Рауля та передача естафети влади 60-річному президентові Мігелю Діас-Канелю стане новою сторінкою у історії Куби.

Про це пише Le Figaro.

Очікується, що призначення Мігеля Діас-Канело новим першим секретарем компартії (а це найважливіший пост на Кубі), відбудеться в понеділок. Таким чином, Конгрес Комуністичної партії, який відкриється в п’ятницю, 16 квітня, покладе кінець шістдесятирічному правлінню родини Кастро. Мігель Діас-Канель, що вже є президентом з 2018 року, стане першим цивільним і першим не з родини Кастро, який очолить партію.

Кілька сотень делегатів єдиної на Кубі партії з усіх провінцій зберуться на чотири дні в столиці, в Палаці з’їздів, щоб обговорити основні проблеми країни. Засідання проходитимуть за зачиненими дверима.

Разом з Раулем Кастро можуть піти у відставку деякі старі діячі покоління тих, хто зробив революцію 1959, – в тому числі номер два в партії, Хосе Рамон Мачадо Вентура (90 років) і командувач Раміро Вальдес (88 років).

На вулицях Гавани, занедбаних  через пандемію, кубинці особливо стурбовані нестачею продуктів харчування, чергами перед магазинами і запаморочливої ​​інфляцією. «Я сподіваюся, що після конгресу ситуація покращиться, тому що ціни дуже високі, виплати зросли…, але цього недостатньо», – нарікає Марія Мартінес, 68-річна пенсіонерка.

В останні місяці Куба пережила безпрецедентні соціальні хвилювання, спровоковані нещодавньою появою мобільного Інтернету, демонстраціями художників, протестами дисидентів і мобілізацією інших верств громадянського суспільства, таких як захисники тварин. Соціальні мережі також повторюють вимоги молодих кубинців про збільшення політичної свободи та можливості вираження своєї думки.

«Те, що Рауль Кастро поступається керівництвом Комуністичної партії Куби, не є реальною зміною», – написав у вівторок в Твіттері сенатор кубинського походження Марко Рубіо. «Але справжні зміни все одно відбуваються», – додав він, маючи на увазі цю соціальну нестабільність.

На думку політичного аналітика Гарольда Карденаса, «кубинське суспільство відчуває сильну втому, що є сумішшю наслідків політики максимального тиску адміністрації Трампа на Кубу і недовіри до проектів і обіцянок уряду».  Санкції Дональда Трампа, зокрема, ліквідували круїзні лайнери, заповнені американськими туристами в 2019 році, а в 2020 році – перекази Western Union, якими кубинці отримували гроші від родичів за кордоном.

“Лица” також писали: Лідером першого туру президентських виборів у Перу став ліворадикальний кандидат.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: