Малі виключили з Африканського союзу після другого перевороту

02 червень 2021 о 18:00 - 1657

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Малі виключили з Африканського союзу після другого перевороту

Міжурядова організація Африканський союз, до якої входять 55 країн континенту, закликала малійських військових повернутися в казарми і утримуватися від  втручання в політичний процес.

Як пише сьогодні Le Monde, через кілька тижнів після другого  за дев’ять місяців військового перевороту в Малі, Африканський союз (АС) у вівторок 1 червня  вирішив призупинити членство цієї країни в організації.

У АС вирішили «негайно відсторонити Республіку Малі від участі у всіх заходах Африканського союзу, його органів та інститутів до тих пір, поки в країні не буде відновлений нормальний конституційний порядок» – йдеться у заяві Ради миру і безпеки організації.

АС закликав малійських військових «терміново і беззастережно повернутися в свої казарми і утримуватися від будь-якого майбутнього втручання в політичний процес в Малі». Він просить створити умови для повернення до демократичного переходу «безперешкодно, прозоро і швидко». «В іншому випадку рада без коливань накладе адресні санкції та інші каральні заходи» проти тих, хто перешкоджає переходу, – додається в заяві.

Політична криза в Малі

Ця західноафриканська країна, вкрита пустелями, пережила два військові перевороти за минулі дев’ять місяців: 18 серпня 2020 року 76-річний президент Ібрагім Бубакар Кейта, звинувачений в корупції і  відсутності безпеки в країні, був повалений в результаті державного перевороту.

Після цього Африканський союз призупинив членство Малі. Але організація скасовує своє рішення на початку жовтня 2020, коли хунта взяла на себе зобов’язання передати владу цивільним протягом вісімнадцяти місяців.  15 квітня 2021 року перехідна влада встановила дати проведення президентських і парламентських виборів на лютий і березень 2022 року.

Але 24 травня солдати заарештували тимчасових президента Ба Н’дау (на фото) і прем’єр-міністра Моктар Уана та доставили під примусом в військовий табір Каті, недалеко від столиці Бамако.

28 травня Конституційний суд Малі оголосив полковника Ассімі Гойти главою держави і тимчасовим президентом. Він є ключовою фігурою в нинішній політичній кризі. Полковник запевнив, що заплановані вибори відбудуться протягом 2022 року.

У своєму прес-релізі АС закликає нікого з нинішніх лідерів не балотуватися на майбутніх виборах та зняти обмеження для всіх політичних суб’єктів, включаючи  Н’Дау і Уана, які в даний час знаходяться під домашнім арештом. Африканський союз також оголошує про майбутню організації оціночної місії в Малі.

Довідка:

Африканський Союз (АС) — міжурядова структура, створена 9 липня 2002. Вона прийшла на зміну Африканській Економічній Спільноті (AEC) та Організації Африканської Єдності (OAU). Штаб-квартира союзу  знаходиться в Аддис-Абебі, Ефіопія. До планів Африканського Союзу входить створення загальноафриканської валюти (афро), спільні збройні сили. Своєю метою Союз декларує  забезпечення демократії, прав людини і сталого розвитку економіки на континенті,  припинення   конфліктів та створення ефективного спільного ринку африканських країн.

“Лица” раніше інформували:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: