Ізраїль завдав нових ударів по об’єктах ХАМАС, порушуючи перемир’я

16 червень 2021 о 12:00 - 3617

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Ізраїль завдав  нових ударів по об’єктах ХАМАС, порушуючи перемир’я

У середу ізраїльські літаки завдали удару по об’єктах ХАМАС в Газі після того, як з палестинського анклаву були запущені повітряні кулі з запалами.

Ця атака відбулась на тлі формування нового уряду Ізраїлю прем’єр-міністром Нафталі Беннетом, чия «клаптикова» коаліція прийшла до влади в неділю з обіцянкою зосередити увагу на соціально-економічних проблемах і уникати делікатних політичних рішень щодо палестинців – пише Reuters.

З обох сторін не було повідомлень про людські жертви.

Ізраїльські військові поінформували, що їх літаки були атаковані зенітними установками ХАМАС на півді Гази, тому Ізраїль готовий до будь-яких сценаріїв, у тому числі до відновлення бойових дій.

Військові Ізраїлю заявили, що їх удари нанесені у відповідь на запуск повітряних куль з запальними матеріалами, які, за інформацією ізраїльських пожежників, викликали 20 займань на відкритих полях поблизу кордонів з Сектором Гази (на фото).

Представник ХАМАС, який підтвердив атаку з боку Ізраїлю, заявив, що палестинці продовжать опір.

Експерти припустили, що ХАМАС утримався від ракетних обстрілів під час ізраїльських ударів, щоб уникнути ескалації конфлікту в Газі, яка отримала великі руйнування під час травневих повітряних бомбардувань.

«Це (припинення вогню) дуже крихке. Нинішнє затишшя може дати єгиптянам шанс спробувати закріпити його», — сказав Талал Окал, аналітик з Гази.

Армійське радіо Ізраїлю повідомило, що Ізраїль повідомив єгипетським посередникам у переговорах про те, що запуск повітряних куль з боку ХАМАС поставила під загрозу переговори про довгострокове перемир’я.

За кілька годин до нічних ударів тисячі ізраїльтян, розмахуючи прапорами, зібралися у Старому Єрусалимі, перш ніж податися до священної Стіни Плачу, щоб виразити свій гнів і осуд палестинців.

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: