Біньяміна Нетаньяху на посаді прем`єр-міністра Ізраїлю може замінити Нафталі Беннетт

03 червень 2021 о 15:00 - 1588

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Біньяміна Нетаньяху на посаді прем`єр-міністра Ізраїлю може замінити Нафталі Беннетт

Нафталі Беннетт – 49-річний ізраїльський бізнесмен. Лідер правих радикалів, він може стати новим прем’єр-міністром.

Як пише сьогодні Le Monde, Нафталі Беннетт (на фото)  був радником Біньяміна Нетаньяху, а тепер стає його суперником. Це наслідок домовленості з лідером ізраїльської опозиції Яіром Лапідом, оголошеної ввечері в середу, 2 червня.

Переговори, що призвели до угоди, тривали кілька днів, і в 23:25 вечора середи  Яір Лапід повідомив, що йому «вдалося домогтися успіху».  Він стверджує, що зібрав більшість у 61 депутат з 120 в Кнесеті, і дійшов згоди про “уряд змін”.

«Ліві йдуть на далеко не прості компроміси, коли надають мені … роль прем’єр-міністра», – сказав на початку переговорів пан Беннетт, який побудував всю свою політичну кар’єру на  лінії прихильності ідеї «великого Ізраїлю».

Довгий час містер Беннет грав за двома столами, але тепер залишив сумнів у своєму намірі завдати удар Біньяміну Нетаньяху, який перебуває при владі з 2009 року.

Засідання парламенту з питання про довіру може відбутися наступного тижня, дата поки невідома. А поки Біньямін Нетаньяху і його партія Лікуд будуть намагатися перешкодити схваленню угоди Кнесетом. Якщо пан Лапід отримає зелене світло від парламенту, він зможе покласти край більш ніж дворічній політичній кризі в Ізраїлі.

Що відомо про Беннета

49-річний ізраїльский бізнесмен, який розбагатів на технологіях, пізно увійшов в політику. Але з 2013 року цей діяч «релігійно-націоналістичної» течії  п’ять разів отримував  міністерські портфелі.

Син американських іммігрантів, що народився 25 березня 1972 року в Хайфі, Нафталі Беннетт свого часу служив в престижному елітному загоні спецназу. На рубежі 2000-х років став одним з провідників  у бізнесі «нації стартапів» зі своєю компанією Cyotta, що займається кібербезпекою, яка була продана в 2005 році за 145 мільйонів доларів. У наступному році він здійснив стрибок у світ політики, ставши правою рукою Біньяміна Нетаньяху у партії “Лікуд”.

Два роки по тому Нафталі Беннетт покинув «Лікуд», щоб  очолити Раду Йеші, головну організацію, що представляє ізраїльських поселенців на Західному березі, хоча він сам ніколи не жив там.

У 2012 році Нафталі  став новим лідером правих радикалів, сформувавши і очоливши партію «Яміна» (що має значення “Праворуч”), яка виступає за економічний ультралібералізм, жорстку лінію проти Ірану,  анексію майже двох третин Західного берега – палестинської території,  окупованої ізраїльською армією з 1967 року.

Нафталі Беннет, батько чотирьох дітей, що живе в багатому місті Раанана, також виділяється серед релігійних правих: питання про місце релігії в державі не входить в його пріоритети. Він готовий втілювати певні ліберальні  цінностей, особливо, наприклад, з питань ЛГБТ.

“Лица” раніше писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: