Транспортна комісія міськради запросила на засідання дніпрянина, знаючи, що його не пустять до будівлі мерії

11 січня 2022 о 16:45 - 48095

EditorEditor


Транспортна комісія міськради запросила на засідання дніпрянина, знаючи, що його не пустять до будівлі мерії

Мене, як активного скаржника на роботу (точніше повну її відсутність) транспортного департаменту міськради Дніпра й діяльність підприємств-перевізників, а також автора критичних дописів на тему міських маршруток, запросили на засідання постійної депутатської комісії міськради.

Про це повідомила телефоном співробітниця на ім’я Тетяна. Свого прізвища не назвала, а я не спитав. Засідання мало відбутися 21 грудня. Головною темою було анонсоване підняте мною питання про відсутність квитків у водіїв маршрутних автобусів загального користування, а відтак – відсутність обліку пасажиропотоку і тіньовий характер бізнесу.

Спочатку я відмовився, бо все, що хотів сказати з цього приводу – у скаргах та наведених там лінках на публікації, і мені нічого до цього додати. Одначе Тетяна не відступала: «Приїжджайте, ми вас чекатимемо».

Поцікавилася, чи є в мене CОVID-сертифікат або негативні тести на коронавірус. Відповів, що я не вакцинований, тестів не маю, а єдиний мій захист – маска, в якій і буду.

Прийшовши в призначений час до будівлі мерії, передзвонюю до Тетяни, аби мені виписали на посту перепустку, бо до міськради просто так городянину вже давно не зайти. Все суворо регламентовано і жорстко контрольовано. Міська влада береже себе як зіницю ока. Пильнує свою безпеку так ревно, що аж капець.

Протягую у віконечко паспорт. Та за мить чую вимогу пред’явити ще й інший – про вакцинацію. Кажу, що мене запросили на транспортну комісію, знаючи, що цього не маю, бо я про це попередив. Мені негайно повертають паспорт, зауважуючи про сувору заборону пропуску до міськради невакцинованих городян у відповідності з розпорядженням міського голови.

Знову дзвоню Тетяні, доповідаю про ситуацію та нагадую свої слова, що маска буде єдиним моїм захистом від коронавірусу. Питаю, як мені бути далі? Обіцяє спуститися.

Чекаю. Вона довго не йде. Нарешті підходить і каже, що в будівлю без паспорта про вакцинацію увійти не можна, але «ми цього не знали, а тому не винуваті».

Пропонує записати мої питання на папірчику, щоби озвучити їх на комісії. Мене це не влаштовує, бо якщо вже приїхав, то хотів бути присутнім особисто, аби мати можливість самому і ставити запитання, які хочу, і вести дискусію, і вимагати дієвих рішень. Махаю рукою і йду геть.

Звісно, що мені за такий «гостинний прийом» жодних вибачень ніхто не приніс. Ні в кого не засвербіло. Ну, запросили. Ну, не впустили. Ну, не знали. Ніби так і повинно бути. Жодного прояву етикету, такту. Сама безпардонність.

Роблю запит до міськради. Дізнаюся, що:

«На виконання розпорядження міського голови від 16.03.2020 № 266-р «Про запровадження протиепідемічних заходів в міській раді» (зі змінами) прийом відвідувачів у міській раді призупинено. З метою запобігання поширення коронавірусної хвороби на території міста, вхід до адміністративних будівель міської ради громадян та їх обслуговування здійснюватиметься після закінчення карантину».

Отже, заборона на відвідини громадянами міськради діє з березня 2020 року. А Тетяна з транспортної комісії і досі про це не в курсах? Навіщо з’ясовувала наявність у мене Ковід-сертифікату і тестів, а коли почула про їхню відсутність, все одно залишила запрошення у силі?

Зрештою, не складно було й взагалі обійтися без совкової форми комунікації з городянами. Без оцих викликів на «профком», «райком», «міськом». Невже про Skype чи Zooм не чули? Ви ж, депутати та очільники департаментів, такі «круті», грошовиті. Якщо поки не офіційні мільйонери, то підпільні – точно. Хіба комп’ютерів, ноутбуків не маєте?

Якби транспортна комісія, очолювана депутатом від «ЄС» Камілем Примаковим, справді хотіла би результату, то знайшла би можливість проведення засідання за моєї участі. Зокрема і засобами Інтернет-зв’язку.

Але судячи зі всього, комісія так ж дієва, як і транспортний департамент під орудою Ігоря Маковцева. Лише імітація діяльності. Плюс пацанські «приколи» із запрошеннями, коли ймовірність допуску запрошеного у міськраду – гарантовано нульова.

До речі, одне з моїх запитань обов’язково було би про інший прикол. Про поєднання в одній особі депутатом «Пропозиції» Іваном Васючковим функцій одночасно і депутата – члена транспортної комісії, і співробітника транспортного департаменту.

Він що, сам себе контролює? Собою як депутатом себе ж як співробітника департаменту? Може на те і немає законодавчої заборони, позаяк йдеться про депутата міської ради, але як щодо здорового глузду? Чи в нас у Дніпрі дозріває такий собі транспортний міні-«єлбаси»?

А ще я би неодмінно поцікавився, як у нього вистачило совісті заявити на «Суспільному», що проблема хамського поводження водіїв маршруток з пенсіонерами та незаконних квот на пільговиків у салоні в кількості два на рейс у Дніпрі, вирішена? За яких «лохів» він має городян, аби отак відверто, не кліпнувши оком їх «розводити»?

За одно й спитав би Каміля Примакова, коли він востаннє користувався маршруткою? Чи пам’ятає той рік, коли це було? На аналогічний запит з приводу директора департаменту транспорту Маковцева мені відповіли, що це інформація суворо конфіденційна і зазіхає на приватне життя посадовця, а тому не підлягає розголошенню. Цікаво, щоби мені відповів голова депутатської комісії з транспорту.

Олексій Мазур

Раніше “Лица” писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: