«Водії як не пускали в салон більше двох пенсіонерів, так і не пускають», – журналіст Мазур

27 серпня 2020 о 15:01 - 15759

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


«Водії як не пускали в салон більше двох пенсіонерів, так і не пускають», – журналіст Мазур

Спеціаліст сектору контролю департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міської ради Васючков Іван Олександрович збрехав «Суспільному: Дніпро».

Так прокоментував розповідь міського чиновника про перевірки автобусів на маршрутах м. Дніпро у передачі «Тема дня» журналіст Олексій Мазур, який подав за півтора останніх роки 80 скарг на порушення маршрутниками норми закону про безоплатний проїзд для пільгових категорій громадян.

Нагадаємо, в Дніпрі департамент транспорту дозволяє безоплатно провозити за рейс лише двох пасажирів-пенсіонерів, бо виділяє компенсації підприємствам-автоперевізникам виходячи з квоти не більше 10% кількості місць для сидіння в салоні на рейс.

«Васючков бреше: каже, що проблема незаконного квотування кількості пільговиків у маршрутках Дніпра вирішена. Про це не кліпнувши оком він заявив в ефірі «Теми дня» на «Суспільному: Дніпро».

А ведуча Олександра Тронь лише підтакнула, відзначивши мудре рішення Департаменту про розміщення в салонах маршруток витягу з 37 статті Закону України «Про автомобільний транспорт», де йдеться про відсутність обмежень кількості для пільговиків.

Нахабна, цинічна, безсовісна брехня! Водії як не пускали в салон більше двох пенсіонерів, так і не пускають, здираючи з кожного третього (і так далі) 8 гривень. По суті, це – вимагання, рекет. І це повсякденна, щогодинна реальність, яку впритул не помічає Васючков», – написав активіст у Facebook.

Свій допис він підкрипив відео, знятим на зупинці громадського транспорту. На ньому пенсіонери відмовляються заходити в салон міської маршрутки:

Олексій Мазур:

«Правда життя у тому, що водії піддають психологічному терору пільговиків, вимагаючи оплати за захищений Законом безоплатний проїзд, абсолютно незважаючи на ті витяги (розміщені в салонах маршруток витяги з Закону України «Про автомобільний транспорт» про безоплатний проїзд для пільговиків – ред.).

Васючков обрав комуністичний спосіб вирішення проблеми: просто не помічати її і говорить, що її немає.

Якщо вірити наскрізь брехливим і підлим словам Васючкова про зменшення кількості скарг до Департаменту з приводу незаконних квот, то це свідчить лише про одне: люди розуміють даремність звернень до Департаменту, адже у відповідь отримують стандартні відписки з нагадуванням пенсіонерам про смартфони. Бо без них – ти ніхто і звати тебе ніяк. А ще порадять звертатися не до них, а до «Укртрансбезпеки» чи поліції.

Пенсіонери щоденно наражаються у салонах маршруток на ризик не тільки для здоров’я, але й життя, а тим часом васючкови проводять зразково-показові рейди на кінцевих зупинках маршруток, де заглядають у водійські аптечки: є там ватка чи ні? І фіксують порушників.

А потім ідуть на «Суспільне», де їм влаштовують теплі ванни. Це звичний режим роботи «Суспільного» у Дніпрі. Олександра Тронь хіба що мочалкою спинку Васючкову не терла. Але він і без того млів, як його обслуговують у телестудії.

До речі, журналістка так і не дочекалася коментаря Васючкова з приводу резонансного випадку, коли водій 136 маршрутки відмовився везти жінку-інваліда зі словами «Не хочу тебя везти, калека!». Ведуча згадала про цей епізод, потім відразу ж про інший, потім іще. Тобто сама ж і забазікала випадок з жінкою-інвалідом. А Васючков радий був продовжити свої переможні реляції. Без ніяких там зайвих згадок про якихось інвалідів».

Іван Васючков під офисом Корбана в ЖК «Амстердам» (фото – телеграм-каналу Т.me/oleksandrslobodeniuk)

Також Олексій Мазур вважає що розміщення в салонах маршруток витягу з 37 статті Закону України «Про автомобільний транспорт», де йдеться про відсутність обмежень кількості для пільговиків, не покращить ситуацію з порушення прав пенсіонерів.

«Розмістити такий витяг я вимагав в одній зі скарг до Департаменту ще понад рік тому. Але тоді Департамент відписав, що це не їхня компетенція і вони не мають права вказувати підприємствам-перевізникам, що розміщувати у салонах маршруток.

Вимушений визнати: я помилився щодо дієвості такого заходу бо недооцінював скотства водіїв-бандюганів. Хоча, одночасно з розміщенням витягу в салонах маршруток, я пропонував обладнати відповідні інформаційні стенди на зупинках, хоча б на кінцевих, на диспетчерських пунктах маршрутів, щоби пенсіонери бачили той витяг – з роз’ясненням їхніх прав – у дискримінаційних чергах перед маршрутками. Нещасні старенькі стоять перед порожніми маршрутками і у спеку, і в холод, і в мороз, і в дощ, і в мокрий сніг. Але зараз вже не думаю, що і це б допомогло», – робить висновок журналіст.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: