Мер Дніпра нагадав про відповідальність пасажирів за безквитковий проїзд у маршрутках

29 грудня 2021 о 10:30 - 53824

EditorEditor


Мер Дніпра нагадав про відповідальність пасажирів за безквитковий проїзд у маршрутках

Так відповів мер міста на скаргу городянина про відсутність квитків у водіїв маршрутних автобусів загального користування.

У листі за підписом Б.А. Філатова йдеться, що продавати квитки пасажирам – обов’язок водія згідно із “Правилами надання послуг автомобільного транспорту”.

 

Одначе в листі немає прямої відповіді на питання, як бути пасажирові, коли водій цього не робить, бо не хоче, або через те, що немає квитків. Про таку повсякденність дніпровських маршруток і було звернення.

Натомість, Борис Альбертович нагадав про адміністративну відповідальність пасажира за безквитковий проїзд:

«Відповідальність за безквитковий проїзд згідно із чинним законодавством несе саме пасажир відповідно до статті 135 Кодексу України про адміністративні порушення».

Виходить, що відсутність квитків у водія маршрутки не звільняє пасажира від адмінвідповідальності за безквитковий проїзд.

Градоначальник також зауважив, що контроль за наявністю квитків у водіїв не є компетенцією міського департаменту транспорту.

Міський голова так вважає попри те, що департамент укладає угоди з автоперевізниками на обслуговування міських маршрутів загального користування на підставі дотримання перевізниками транспортного законодавства, де видача квитків є обов’язковою нормою.

Філатов зазначив, що державний нагляд і контроль за дотриманням автоперевізниками вимог транспортного законодавства здійснює Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті (Укртрансбезпека).

Олексій Мазур

Раніше “Лица” писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: