Журналіст зазіхнув на конфіденційність Маковцева, але в.о. мера його осадив

08 вересня 2020 о 11:31 - 6943

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Журналіст зазіхнув на конфіденційність Маковцева, але в.о. мера його осадив

Дніпровська міська рада відмовилася надати журналісту Олексію Мазуру інформацію про те, коли директор міського департаменту транспорту Маковцев Ігор Ігорович востаннє користувався маршруткою.

«Запитувана інформація належить до інформації з обмеженим доступом з урахуванням того, що порушене питання не стосується виконання повноважень посадовою особою та за своєю суттю належить до конфіденційної інформації, яка не є суспільно необхідною», – йдеться у листі-відповіді за підписом виконуючого обов’язки Дніпровського міського голови Леоніда Маньковського.

Нагадаємо, Олексій Мазур подав за півтора останніх роки 80 скарг на порушення маршрутниками норми закону про безоплатний проїзд для пільгових категорій громадян.

«У своєму запиті, зареєстрованому на «гарячій лінії» голови Дніпровської ОДА, я поцікавився: «Коли директор департаменту  Маковцев І.І. останнього разу їздив маршруткою? За яких обставин і яким був номер маршруту?». Всього-навсього. І от які смішні документи мені прислали.

Особливо кумедними мені видаються (у відповіді Маньковського – ред.) рядки про «захищеність особи від втручання в її особисте і сімейне життя». Як це кореспондується з поставленим мною питанням посадовцю, який очолює транспортну галузь міста і від якого я хотів дізнатися, чи буває він у громадському транспорті, яким має опікуватись? Чи в курсі він того, в яких умовах їздять городяни і як їх обслуговують?

Чи не той це випадок, коли «на ворі шапка горить»? Що, я зачепив якісь інтимні струни? Тобто, відповідь на поставлене питання може зашкодити сімейному благополуччю чиновника? Серйозно? От блін. Якби ж я знав… Та я ж не мав на увазі нічого такого, агов!

А яким чином я порушую «громадські , політичні, економічні, соціальні, духовні та екологічні права і свободи» Маковцева?

Єдине з чим я згоден – «інформація з обмеженим доступом може бути поширена, якщо вона є суспільно необхідною, тобто предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення». Хіба запитувана мною інформація – не якраз той випадок? Хіба тут – не переважає?

Невже дніпрянам не цікаво знати, коли директор департаменту транспорту і транспортної інфраструктури міськради Дніпра Ігор Маковцев востаннє користувався маршруткою? Отими скотовозками з водіями-хамами, а порою й відвертими бандюганами, в яких городяни їздять щодня? Як і наражаються, особливо пенсіонери, не тільки на словесне хамство, а й на загрози рукоприкладства від «шарікових» за баранкою», – прокоментував журналіст.

Скрини запиту та відповіді

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: