Зеленський не вірить у результативність зустрічі Байдена з Путіним

15 червень 2021 о 14:00 - 5874

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Зеленський не вірить у результативність зустрічі Байдена з Путіним

Президент Володимир Зеленський стурбований тим, що американо-російський саміт на цьому тижні не принесе конкретних результатів і залишить Україну в невизначеному становищі.

Як пише Associated Press, у понеділок в інтерв’ю  закордонним інформагентствам президент Володимир Зеленський сказав, що він розчарований тим, що не зміг зустрітися з президентом Джо Байденом перед зустріччу Байдена з Путіним в середу в Женеві.

«Я вважаю, що це було б тільки плюсом в переговорній позиції президента США», – заявив Зеленський в понеділок.

Україна прагне сильної підтримки з боку Заходу, оскільки стикається з підтримуваними Росією сепаратистами.

«Проблема №1 в тому, що не буде ніякої конкретики», – сказав Зеленський про женевський саміт. – І від цього дуже і дуже залежить ситуація в Україні… Всі бояться вирішення найскладніших питань, остаточних рішень».

Росія заперечує, що у неї є війська на сході України, але  викликали велику тривогу навчання цієї весни, в ході яких тисячі російських військовослужбовців були розміщені біля кордону з Україною. Зеленський сказав, що, хоча деякі з цих сил були відведені, залишилося близько 95000 військовиків РФ.

«Імовірність ескалації залишається», – сказав він, припустивши, що Росія планує наступ з метою захоплення  Києва,  Харкова та  Одеси.

Зеленський також сказав, що хоче отримати чітку заяву від Байдена про те, чи підтримує він можливе членство України в НАТО.

«Я б дуже хотів уточнити – так чи ні, – сказав Зеленський. – Я розумію, що це повинна бути узгоджена позиція країн альянсу. Тим не менш, ми повинні отримати чіткі дати і ймовірність цього для України».

Байден запросив Зеленського зустрітися з ним в липні в Вашингтоні, і президент України заявив, що має намір поговорити там про військову і економічну підтримку США, на яку розраховує Україна.

«У США є можливість реально підтримати Україну економічно. Мова йде не тільки про гроші, а й про інвестиції, про відкриття різних підприємств», – сказав Зеленський.

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: