Байден хоче, щоб «Путін і Китай знали, що Сполучені Штати і Європа єдині».

10 червень 2021 о 14:00 - 3126

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Байден хоче, щоб «Путін і Китай знали, що Сполучені Штати і Європа єдині».

Американський президент Джо Байден прибув до Сполученого Королівства в середу ввечері. Це його перша зупинка в рамках європейського турне перед особистою зустріччю з Путіним 16 червня.

Автори матеріалу Le Monde повідомляють, що Джо Байден прибув в середу, 9 червня, в Сполучене Королівство. Це перший етап європейського турне, в ході якого він має намір наполягати на міцності трансатлантичного союзу, під час сустрічі віч-на-віч з Володимиром Путіним, яка відбудеться в Женеві 16 червня.

Президент США заявив в середу, що Сполучені Штати “повернулися”:

«І демократії в усьому світі об’єднані, щоб протистояти найважчим викликам, – додав він, підкресливши, що він хотів зустрітися з  Путіним, щоб «розповісти йому це, щоб він знав».

«Я знаю, що демократії можуть об’єднатися, щоб протистояти викликам цієї нової епохи, на цьому тижні в Європі у нас є можливість довести це», – написав у Твіттері американський президент під час свого польоту на літаку.

Незадовго до зльоту президент США запевнив, що мета його поїздки – «дати зрозуміти Путіну і Китаю, що Сполучені Штати і Європа єдині».

«Мобілізувати демократії по всьому світу»

Зустріч тет-а-тет з прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном запланована на четвер, 10 червня. У супроводі своєї дружини Джилл, Байден  братиме участь з п’ятниці по неділю в саміті G7 в Корнуоллі, де серед пріоритетів будуть пандемія Covid-19 і клімат.

«Моя поїздка в Європу – це можливість для Америки мобілізувати демократії в усьому світі», – запевнив Байден, який заявив з моменту приходу до влади, що, незважаючи на політику його попередника Дональда Трампа, Сполучені Штати розуміють, що вони повністю залучені в міжнародні справи.

Також перед своїм відльотом з Вашингтона Джо Байден додав, що планує незабаром оприлюднити глобальну стратегію вакцинації. «Сполучені Штати сповнені рішучості працювати над міжнародної вакцинацією з тим же почуттям невідкладності, яке ми виявили в нашій країні», – запевнив американський президент.

США намагаються стати лідером в області вакцинації

Сполучені Штати закуплять 500 мільйонів доз вакцини Pfizer-BioNTech проти Covid-19 для передачі в інші країни, повідомили New York Times і Washington Post в середу ввечері. За повідомленням Washington Post, президент Джо Байден повинен зробити оголошення про це на саміті G7. За даними New York Times, перші 200 мільйонів доз будуть розподілені в цьому році, а решта 300 мільйонів – у 2022 році.

Адміністрація Байдена вже оголосила, що до кінця червня передасть іншим країнам 80 мільйонів доз вакцини проти Covid-19. Раніше в цьому місяці Вашингтон заявив, що 75% цих доз будуть розподілені через схему спільного використання Covax, створену для забезпечення справедливого розподілу вакцин, особливо в країнах з низьким рівнем доходу.

В останні місяці США піддавались критиці за те, що відкладали передачу своїх вакцин решті світу, Білий дім тепер намагається взяти на себе ініціативу в цьому питанні.

Попереду непрості переговори з Путіним

Зустріч з Володимиром Путіним, запланована на 16 червня, в Женеві, стане кульмінацією цієї першої поїздки Джо Байден до Європи. Україна, Білорусь, доля російського опонента Олексія Навального в тюрмі, кібератаки: дискусії обіцяють бути запеклими і важкими, особливо по останньому пункту.

“Питання «кібер» буде предметом нашого обговорення”, запевнив Джо Байден в середу перед від’їздом.

Щодо Росії, Білий дім, який декларує до політики Кремля то примирливі послання, то попередження, має єдину мету: зробити відносини між двома країнами більш «стабільними і передбачуваними».

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: