Володимир Зеленський затвердив стратегію розвитку системи правосуддя до 2023 року

14 червень 2021 о 15:30 - 2814

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Володимир Зеленський затвердив стратегію розвитку системи правосуддя до 2023 року

Президент України Володимир Зеленський підписав указ №231 / 2021 “Про Стратегію розвитку системи правосуддя і конституційного судочинства на 2021-2023 роки”.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Відзначається, що в Стратегії позначені пріоритети вдосконалення законодавства про судоустрій, статус суддів, судочинства та інших інститутів правосуддя, а також впровадження невідкладних заходів щодо поліпшення діяльності правових інститутів.

Також в документі визначені проблеми, які необхідно вирішити для подальшого вдосконалення функціонування судової влади та здійснення правосуддя.

Одним з напрямків Стратегії є поліпшення доступу до правосуддя: планується провести аудит системи місцевих судів. Також документ має на меті посилення функціональної і процесуальної здатності Верховного суду.

“Крім того, слід забезпечити необхідні ресурси для ефективної організації роботи Вищого антикорупційного суду. Зокрема, це постійні приміщення, які відповідають будівельним нормам і сфері безпеки стандартам “, – йдеться в повідомленні.

Також документ передбачає удосконалення методики визначення ставок судового збору для окремих категорій справ для спрощення доступу до правосуддя.

Крім того, планується встановити для окремих категорій справ обов’язковий досудовий порядок врегулювання спорів з використанням медіації та інших практик, а також опрацювати питання щодо введення інституту мирового судді.

Відзначається, що формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя буде відбуватися за результатами відкритого конкурсу, проведеного за участю міжнародних експертів.

Стратегія передбачає вдосконалення механізмів перевірки доброчесності суддів Конституційного суду України, і дотримання ними стандартів професійної етики.

“Пропонується змінити процедури конкурсного відбору кандидатур на посаду судді КС, їх перевірки та відповідність рівня професійної компетентності з можливим залученням міжнародних експертів. Передбачається запровадження механізму захисту суддів Конституційного суду від політичного та іншого тиску при прийнятті рішень і висновків “, – відзначають в прес-службі глави держави.

Згідно з указом, Комісія з питань правової реформи разом з представниками органів центральної і місцевої влади, громадськості та експертів повинна розробити План дій щодо реалізації Стратегії розвитку системи правосуддя і конституційного судочинства на 2021-2023 роки.

Також Комісія з питань правової реформи буде інформувати президента про реалізацію положень цієї Стратегії.

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: