У справі «найдешевшого» кладовища суди двічі помилилися не на користь держави

03 серпня 2021 о 07:05 - 4262

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


У справі «найдешевшого» кладовища суди двічі помилилися не на користь держави

Знайдено «найдешевше» кладовище КП «Міська ритуальна служба» Дніпровської міської ради. Завдяки кримінальному розслідуванню.

Судові помилки двох різних судів допомогли заступнику начальника дніпровського кладовища «Діївка-2» Алдабаєву Андрію Сергійовичу мати «знижки» у судовій заставі.

Про це можна дізнатися з судових документів по кримінальному провадженню № 42021041690000001 від 02 лютого 2021 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою; від 5 до 10 років позбавлення волі), ч. 4 ст. 368-3 (Підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми; від 3 до 7 років позбавлення волі) Кримінального кодексу України.

Хабарі за поховання на виробничій ділянці № 6 (кладовище «Діївка-2») з реалізації ритуальних послуг Комунального підприємства «Міська ритуальна служба» Дніпровської міської ради, яка знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул. Мукачівська, 210, становили від 5.000 до 10.000 гривень.

Враховуючі «розцінки» інших, про які ми писали у статі «Дніпро – місто, в якому хочеться жити: скільки коштує поховати людину в 2021 році?», це «найдешевше» кладовище.

У підсумку апеляційного оскарження ухвали судді Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Остапенко Наталії Георгіївни, яка вирішила залишити підозрюваного Андрія Алдабаєва під цілодобовим домашнім арештом, колегія суддів Дніпропетровського апеляційного суду у складі головуючої судді Пістун Алли Олексіївни, суддів Іванченко Олексія Юлійовича та Коваленко Василя Дмитровича 01 липня 2021 постановили узяти цвинтарного начальника Алдабаєва під варту з можливістю застави:

«з можливістю внесення застави в розмірі 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 525.500 гривень».

Тобто, судова колегія визначила розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи як 2.102 гривні.

Скрин даних порталу «Судова влада України»

 

Коли ж 28 липня 2021 року суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Приходченко Олена Сергіївна продовжувала підозрюваному запобіжний захід, вирішила:

«Заставу визначити у розмірі, що становить 250 (двісті п`ятдесят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 567.500 (п`ятсот шістдесят сім тисяч п`ятсот) гривень 00 коп.».

Тобто, суддя визначила розмір прожиткового мінімум для працездатної особи як 2.270 гривень.

Суди двічі помилилися. Стаття 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» встановлює прожитковий мінімум на одну особу:

«працездатних осіб: … з 1 липня – 2.379 гривень».

Таким чином, і у першому, і у другому судових документах повинна фігурувати сума у 594.750 гривень.

Розслідування щодо заступника начальника виробничої дільниці №6 з реалізації ритуальних послуг комунального підприємства «Міська ритуальна служба» Дніпровської міської ради Алдабаєва триває.

Встановлюються інші причетні особи та вирішується питання повідомлення ним про підозру.

Раніше «Лица» писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: