Дніпро – місто, в якому хочеться жити: скільки коштує поховати людину в 2021 році?

16 березня 2021 о 11:00 - 14537

Avataradmin


Дніпро – місто, в якому хочеться жити: скільки коштує поховати людину в 2021 році?

Найбільша втрата – смерть близької людини. Але ще страшнішою вона стає, якщо  у такий сумний час треба займатись похованням, що коштує чималих грошей.

Якщо зайнятися організацією цієї сумної процедури самостійно, то готуйтеся до таких витрат:

  • витрати на морг (від 1000 грн);
  • труна (економ від 850 грн, стандарт від 1 250 грн, елітний від 4 000 грн до 40 000 грн), одяг (від 500 грн), вінки (від 120 грн), пам’ятник (від 3000) хрест (від 240 грн) табличка з підписом (від 50 грн);
  • церковна атрибутика (лампадки 20 грн/шт, свічки 2,50/шт, відспівування (від 800грн);
  • поминки (від 200 грн за людину);
  • транспортування (наймання мікроавтобусів, катафалки) (від 600 грн).

Смерть – трагедія та горе для кожної родини, тому сил для самостійної організації похорону може не бути. У Дніпрі існує чимало приватних ритуальних служб, які візьмуть на себе всі організаційні процедури від моменту смерті і її реєстрації до фінальної стадії. Саме цим і займається фахівець ритуальної служби.

Кваліфікований ритуальний агент може виїхати навіть вночі, бо працює за цілодобовим графіком. Він значно полегшить страждання близьких тим, що чітко, без зайвих обговорень вирішить всі проблеми, пов’язані з оформленням похорону:

  • організацію перевезення померлого в морг і на кладовищі;
  • підбір кладовища, місця для поховання і копання могили;
  • вибір речей для померлої людини;
  • організацію поминального обіду та складання меню;
  • оренду автобуса для перевезення пасажирів до кладовища;
  • отримання медичного свідоцтва про смерть (морг, поліклініка).
  • організацію похорону без присутності замовника;
  • послуги розпорядника (повна організація похорону з дотриманням релігійних обрядів);
  • виконання індивідуальних доручень клієнта.

В приватному ритуальному агенстві Дніпра такі послуги будуть коштувати, без врахування ціни місця на кладовищі, від 3 000 грн до 10 300 грн. 

Окремо рахується поминальний обід, який коштуватиме від 250 грн до 350 грн за одну людину.

Пропонуються також елітні ритуальні послуги, починаючи від 12 000 грн (труна дерев’яна, оббита атласом з лакованої накладкою, похоронний комплект, хрест могильний, вінок із штучних квітів 4 шт., катафальний транспорт, підготовка тіла до поховання, похоронна бригада (4 людини), священик, виїзд ритуального агента до замовника) до 63 000 грн (труна лакована (преміум класу), похоронний комплект (преміум), хрест могильний, підготовка тіла до поховання, священик, церемоніймейстер похорону, вінок авторський з живих квітів 180 см, вінок авторський зі штучних квітів 180 см (4 шт), супроводжуючий мікроавтобус, катафалк (лімузин або Mercedes Vito), похоронно-сервісна бригада (6 осіб), виїзд ритуального агента до замовника і повний супровід, оформлення організації похорону, оформлення пакету документів).

Мінімальний соціальний перелік для поховання пропонує КП “Ритуальна служба”. Її послуги обійдуться від 2 402 грн. Туди входить: копання могили механізованим способом, оформлення свідоцтва про поховання, оформлення договору-замовлення, послуги катафалка, труна, подушка, хрест, табличка з написом, вінок зі стрічкою.

КП “Ритуальна служба” Дніпра надає послуги за рахунок коштів місцевого та державного бюджетів, якщо померлий належав до однієї з таких категорій мешканців:

  1. осіб, які мають особливі заслуги перед батьківщиною;
  2. осіб, мають особливі трудові заслуги перед батьківщиною;
  3.  учасників бойових дій;
  4.  інвалідів війни;
  5.  померлих одиноких громадян, від яких відмовилися рідні;
  6.  знайдених невпізнаних трупів.

Також КП “Ритуальна служба” Дніпра надає окремі види послуг мешканцям міста.

Та основне питання, яке хвилює перед похованням: скільки коштує місце на кладовищі, яке, по закону, має бути безкоштовним.

Закон України про поховання та похоронну справу. Розділ ІІІ. Організація місць поховань. Стаття 25:

За зверненням виконавця волевиявлення померлого або особи, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого, на території кладовища безоплатно виділяється місце для поховання померлого відповідно до затвердженої проектної документації.

Всі існуючі в нашому місті кладовища, як закриті, так і відкриті, знаходяться на балансі згаданого комунального підприємства «Ритуальна служба». КП стежить за чистотою на території кладовищ, нарівні з приватними ритуальними конторами здійснює захоронення померлих і займається виділенням місць під поховання.

Яке б підприємство не організовувало похорони, воно повинно оформити в КП «Ритуальна служба» свідоцтво про поховання, тобто зареєструвати померлого в єдиній реєстраційній книзі, яка знаходиться саме тут.

Відкритої інформації про місця на кладовищі немає. Коли телефонуєш в КП “Ритуальну службу” відповідають, що такою інформацією не володіють, а отже дізнатися про це можна тільки від тих, хто недавно зіткнувся зі смертю і похованням у Дніпрі.

Не так давно на Facebook з’явився допис про те, що в Дніпрі не тільки важко жити, але й не можна помирати. Обурюються жителі міста саме на ціну місця на кладовищі.

“Щоб поховати людину запросили за яму 11000 гривень і це на селищному кладовищі в межах міста Дніпро. Ще рік-два тому ціна там була не більше 4000 гривень. На кладовищах в самому місті Дніпро ціни взагалі зашкалюють, як розповідають ті, хто зіткнувся з цим питанням люди, «наглядачі» вимагають за яму від 20000 і вище”, – зазначили в дописі.

Це не єдине обурення від жителів міста Дніпра. Загалом на кладовищах Дніпра запитують від 15 000 грн до 35 000 грн.

Таким чином похорони в Дніпрі можуть обійтися від 30 до 60 тис гривень.

Але що робити, якщо таких грошей немає?

На території України діє 3 крематорії (Київ, Одеса, Харків). Тим, кого не влаштовує ціна місця на кладовищі, цей варіант підійде більше.  Кремація у Харкові, разом з перевезенням, буде коштувати майже 9 000 грн. 

Якщо взяти заробітки середнього мешканця Дніпра, то працювати на чиєсь поховання доведеться кілька місяців. Тому в Дніпрі краще не вмирати.

Вірсавія Гончар

 

 

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: