Які рішення прийняли на 9-й сесії міськради Дніпра?

29 липня 2021 о 13:00 - 8793

AvatarVirsavia Gonchar


Які рішення прийняли на 9-й сесії міськради Дніпра?

У Дніпрі відбулася 9-та сесія міської ради.

Про це повідомили в прес-службі Дніпровської міської ради.

На сесії міські депутати  ухвалили низку важливих рішень:

  • Затвердили програму відновлення годинників, які мають історичну цінність для міста, на яку виділять 2,5 млн грн.

Перший розташований на будівлі Міської Думи (нині коледж культури та мистецтв), яку було зведено у 1901-1903 роках. З 80-х годинник не працює.

Другий годинник – на Будинку мисливців (вул. Старокозацька, 33), який було побудовано у 1914-1915-х роках у стилі модерн.

Третій фасадний годинник відновлять на будинку № 102 по просп. Дмитра Яворницького.

Четвертий (наземний) раніше був розташований на перехресті просп. Дмитра Яворницького та вул. Січових стрільців.

  • Проголосували за програму зайнятості населення на наступні 5 років. Така програма – перша в Україні. Уже наступного року передбачено фінансування у 7 млн грн (у розрахунку на 1000 безробітних) – тобто 7000 грн на 1 людину з урахуванням податків, – повідомляють в інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради.

Особливості програми: допомога у зайнятості громадянам, які потребують соцзахисту, розвиток інклюзивного ринку праці. Також створюватимуться нові робочі місця. Безробітні навчатимуться відповідно до потреб роботодавця. Передбачено й дотримування гендерної рівності у сфері праці.

  • Прийняти у комунальну власність територіальної громади міста закрите кладовище, що розташоване на вулиці Холмогорській біля житлового масиву Сокіл. Кладовище прийме на баланс комунальне підприємство «Міська ритуальна служба» ДМР. Першочерговим завданням для комунальників стане прибирання та приведення до ладу занедбаної території.
  • Міська рада Дніпра приватизує ще 7 об’єктів нерухомості, що перебувають у комунальній власності.

До переліку увійшли об’єкти за адресами: вул. Володимира Вернадського, 35-А; просп. Слобожанський, 93; просп. Богдана Хмельницького, 109; вул. Моніторна, 7; вул. Космонавта Волкова, 13; просп. Героі?в, 12; вул. Князя Ярослава Мудрого, 44.

  • Надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо ведення Державного земельного кадастру. Таке звернення депутати Дніпровської міської ради направили Президенту України, Голові Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Якщо державні органи влади ухвалять відповідне рішення, це зменшить втрати місцевого бюджету, а також сприятиме поглибленню децентралізації в Україні.

  • Ухвалили звернення до Верховної Ради України із проханням збільшити розмір штрафів за порушення правил утримання домашніх тварин, передбачені статтею 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема, йдеться про покарання за вигулювання собак без намордників та повідців. Нині штраф за таке правопорушення становить 51 грн.
  • Проголосували за модернізацію книгозбірень.

Зараз у місті існує дві бібліотечні системи, та замість них створюється комунальний заклад культури «Дніпровські міські бібліотеки». Уже є погодження на це від Міністерства культури та інформаційної політики України.

На виконання державних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками відповідно до постанови КМУ №72 від 06.02.2019 планується залишити 33 бібліотеки-філії та одну центральну. У цих трьох десятках книгозбірень налічуватиметься 8 бібліохабів, які мають бути розташовані у кожному районі міста.

  • У Дніпрі 1004 багатоквартирних будинки планово відключатимуть від системи центрального опалення після встановлення індивідуального опалення.

Усі без винятку мешканці отримають дозвільні документи на встановлення індивідуального опалення та проєктну документацію. Тим, хто не має заборгованостей за теплопостачання, дадуть з міського бюджету компенсацію, яка дозволить покрити витрати на встановлення індивідуального опалення. Ті ж, хто не сплачував вчасно, – отримають лише усі необхідні документи, без компенсації.

Передбачається, що перехід на автономне опалення триватиме 1-2 роки.

  • Цьогоріч на молодіжний конкурс соціальної реклами «Крик» можна буде подавати, крім фото та малюнків, ще й відеороботи. Також з’явиться нова тематика «Запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19».
  • Депутати розглянули петицію «Власне приміщення для театру «Віримо!» та ухвалили наступне: автор петиції має надати власні пропозиції з переліком приміщень, в яких пропонується розміщення театру. У свою чергу департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради має перевірити чи можливо ці приміщення використовувати у таких цілях. Також вищезазначений департамент має підготувати перелік вільних приміщень, які перебувають у комунальній власності.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: