«Справа Фоміної»: підсудна втретє відмовила прокурору

03 вересня 2021 о 14:45 - 8858

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


«Справа Фоміної»: підсудна втретє відмовила прокурору

Суддя Єдаменко підтримала позицію обвинуваченої і теж відмовила прокурору.

Підприємиця з смт. Покровське (Синельниківського, раніше – Покровського району Дніпропетровської області) Фоміна Лариса Вікторівна на суді 27 серпня 2021 року в черговий, третій раз відмовила прокурору на його прохання погодитися на закриття кримінального провадження проти неї у зв`язку із закінченням строків давності.

Про це вона повідомила газеті «Лица».

Нагадаємо, для рейдерського захоплення частки Лариси Фоміної – в розмірі 74,053% – в підприємстві ТОВ «Побут» (код 03053126), де вона була співзасновником і директором, посадові особи прокуратури Покровського району порушили кримінальне провадження про буцімто нанесення нею збитку своєму підприємству в сумі 34.944 грн у 2008 році.

Потім, сфальсифікувавши документи про ухилення від слідства і наявність підстав для обрання їй запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою, запроторили жінку, яка до цього не те що не була судима, але навіть не притягувалася до адміністративної відповідальності, – у СІЗО.

Там її тримали 133 дні, з 03.04.2012 по 14.08.2012.

Фоміну судять ще за КПК України в редакції 1960 року; максимальне покарання передбачає «до восьми років» (ч.3 ст.191 КК України).

З часу заведення кримінальної справи у 2010-му році пройшло 11 років.

Фальсифікували документи справи тодішній помічник прокурора Покровського району Левешко Максим Валерійович (нині – прокурор відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні оперативно-розшукової діяльності Дніпропетровської обласної прокуратури) за згоди тодішнього прокурора району Нестеренка Сергія Володимировича (нині – керівник Нікопольської окружної прокуратури Дніпропетровської обласної прокуратури).

«Справа Фоміної» № 0425/880/2012 розглядалася вже десятьма суддями та у п’яти районних судах Дніпропетровської області (за черговістю):

  • Межівському,
  • Васильківському,
  • Першотравенському,
  • Покровському,
  • Петропавлівському,

потім знову повернулася у Покровський райсуд.

«А прокурорів навіть не знаю, скільки», – відповідає жінка на питання журналістів «Лиц», скільки співробітників прокуратури «обслуговували» кримінальне провадження.

На останньому судовому засіданні 27 серпня 2021 року суддя Покровського районного суду Дніпропетровської області Єдаменко Ірина Віталіївна відмовилась закривати «справу Фоміної» у зв`язку із закінченням строків давності, про що просив прокурор Литвиненко Віталій Валентинович.

«Письмово прокурор Литвиненко подавав двічі такі клопотання, а усно він з суддею Полубаном з Петропавлівки 40 хвилин «уламували» мене в судовому засіданні написати заяву про закриття справи», – розказує Лариса Фоміна.

Відео знято у березні 2019 у Петропавлівському райсуді

 

«Враховуючи той факт, що підсудна заперечує проти звільнення її від кримінальної відповідальності за нереабілітуючої підстави, зокрема у зв`язку із закінченням строків давності, закриття кримінальної справи на підставі ст. 49 КК України потягне за собою порушення фундаментального права обвинуваченого (підсудного) на доведення своєї невинуватості у суді.

З огляду на вищевикладене, у задоволенні клопотання прокурора про закриття кримінального провадження та звільнення ОСОБА_1 (Фоміної – авт.) на підставі п. 4 ч. 1 ст 49 КК України у зв`язку із закінченням строків давності слід відмовити», – постановила суддя Єдаменко.

За словами підсудної, у судді Єдаменко 26 вересня закінчуються повноваження, і її справа № 0425/880/2012 знову піде в апеляцію на новий розподіл.

Раніше «Лица» писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: