Посадовці Дніпра “відмили” на каналізації 10 мільйонів з бюджету, їх долю визначить суд

22 травня 2021 о 18:00 - 818

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Посадовці Дніпра “відмили” на каналізації 10 мільйонів з бюджету, їх долю визначить суд

Посадові особи КП “Гідроспоруди” Дніпровської міськради, змовившись з посадовими особами Департаменту благоустрою та інфраструктури міськради та з  ТОВ «Мегамаркет Сервіс»за 2019-2020 рр.,  зловживаючи службовим становищем,  привласнили  понад 10 млн. грн бюджетних коштів.

Про це “Лицам” повідомило Головне управління ДФС у Дніпропетровській області.

Гроші були виділені Дніпровською міською радою на благоустрій міста, зокрема, на роботи по утриманню об’єктів зливної каналізації, дощоприймальних колодязів, чищенню каналізаційних колекторів та їх утриманню.

Алгоритм виявленого шахрайства виявився до банального простим.

Як ми вже писали, зазначені кошти перераховувались на рахунки переможця тендеру ТОВ «Мегамаркет Сервіс» за послуги з очищення ливньової каналізації та колекторів.

Здавалося б, благородна справа.. Але не витримує жодної критики ситуація, коли співробітники податкової міліції Дніпропетровщини (сумісно зі співробітниками Дніпропетровської обласної прокуратури та ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області) встановили, що насправді роботи чесно виконували працівники КП «Гідроспоруди», а компанію – підрядника використовували лише для виведення грошей у «тінь». Тобто, переможець тендеру ливнівки не чистив, замість нього цю роботу за свою ж зарплату (а фактично – на безоплатній основі) виконували працівники комунальної установи.

Було складено фіктивні акти наданих послуг, які містили завідомо неправдиві відомості про обсяг виконаних робіт, директор комунального підприємства міськради підписав вказані офіційні документи, внаслідок чого підряднику було безпідставно перераховано 10 мільйонів гривень бюджетних коштів.

У результаті такої оборудки «в тінь» вивели близько 10 мільйонів гривень бюджетніх коштів. Деякий час фігуранти справи перебували хто під вартою, хто – під цілодобовим домашнім арештом. За цей час співробітники податкової міліції збирали доказову базу з доведення факту розкрадання коштів з місцевого бюджету.

Зокрема, було проведено судову почеркознавчу експертизу та фінансово-економічну експертизу, за результатом якої встановлено економічні показники діяльності підприємства та суму збитків понад 10 млн. грн. Висновки експертиз лягли в основу обвинувального акту.

Наразі досудове розслідування вже завершено. Наприкінці квітня трьом фігурантам справи оголошено підозру. 18 травня матеріали кримінального провадження по відношенню до «великих комбінаторів» – директора КП “Гідроспоруди” Дніпровської міської ради та директора ТОВ «Мегамаркет Сервіс» були направлені до суду.

“Лица” раніше повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: