Facebook скасує виключення з правил для політиків та продовжить блокування Трампа до 2023 року

05 червень 2021 о 17:00 - 3541

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Facebook скасує виключення з правил для політиків та продовжить блокування Трампа до 2023 року

Facebook планує покласти край спірній політиці, яку відстоює генеральний директор Марк Цукерберг та яка звільняє політиків від певних правил модерації на їх сторінках.

Як повідомляє Associated Press, компанія обґрунтовувала цю політику тим, що виступ політичних лідерів заслуговує на висвітлення у пресі і відповідає інтересам суспільства, навіть якщо він є образливим або якимось іншим чином виглядає спірним.

У Facebook діє «виняток для висвітлення новин» з 2016 року. Але він привернув увагу в 2019 році, коли Нік Клегг, віце-президент Facebook з комунікацій, оголосив, що виступи політиків будуть розглядатися як «інформаційний контент, який, як правило, повинен бути побаченим і почутим».

Виняток з інформаційного забезпечення, пояснив Клегг в блозі, означав, що якщо «хтось зробить заяву або поділиться постом, який порушує наші стандарти спільноти, ми все одно залишимо його на нашій платформі, якщо вважаємо, що суспільний інтерес в його перегляді переважує ризик заподіяння шкоди».

Однак це не дало політикам необмеженої волі. Коли Facebook призупинив роботу акаунта Трампа в січні, він назвав причиною «ризик подальшого підбурювання до насильства» після подій в Капітолії США.

Як пишуть Факти,  соцмережа Facebook продовжить блокування акаунта колишнього президента США Дональда Трампа до 2023 року.

Як пояснив віце-президент Facebook  Нік Клегг, соцмережа призупиняє  акаунти колишнього президента на два роки, починаючи з 7 січня цього року.

Блокування профілю Трампа знімуть, якщо ризик для громадської безпеки зменшиться. Але якщо екс-президент й надалі порушуватиме правила соцмережі, його можуть видалити з Facebook назавжди.

Для оцінювання таких ризиків Facebook має намір співпрацювати з експертами. Але хто та яким чином буде обирати цих експертів – не повідомляється.

“Лица” також інформували:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: