В Ірані влада затвердила список кандидатів у президенти, відсторонивши від участі опозицію

26 травня 2021 о 12:00 - 1138

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


В Ірані влада затвердила список кандидатів у президенти, відсторонивши від участі опозицію

Рада вартових Конституції Ірана затвердила сім кандидатів у президенти, виключивши зі списку претендентів діячів реформістського і помірного таборів.

За повідомленням Le Monde, у вівторок, 25 травня, іранська влада оголосила про дискваліфікацію основних кандидатів з помірними та реформаторськими програмами. Ці кандидатури не приймуть участі у президентських виборах 18 червня.

Рада вартових Конституції – державний орган влади, який не обирається. Йому доручено розглядати кандидатів на основі їх лояльності Ісламській Республіці.

Повідомляється, що таким чином відсторонено від виборів всіх, хто міг заважати провладному фавориту перегонів, главі судової влади Ебрагіма Раіссі (на фото). Ця  фігура, що причетна майже до всіх великих справ про порушення прав людини в Ірані, здається, впевнено рухається до того, щоб стати наступним президентом.

У 2017 році пан Раіссі набрав 38% голосів та посів друге місце після переможця, який став президентом – Хасана Рохані, який належить до так званої «помірної» течії. Цього року у Рохані закінчується другий президентський термін і він вже не може балотуватись.

Після рішення Ради вартових Конституції, віце-президент, реформатор Ешаг Джахангирі і колишній спікер парламенту (2008-2020) помірний Алі Ларіджані позбавлені права балотуватися. Це удар по надіях деяких виборців-реформаторів, які розраховували піти на виборчі дільниці, щоб перешкодити Ебрагіму Раіссі зайняти пост президента.

“Лица” раніше писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: