Дніпряни, будьте пильні: «команда Філатова» застосовує брудні політтехнології

21 вересня 2020 о 14:40 - 4139
Дніпряни, будьте пильні: «команда Філатова» застосовує брудні політтехнології

У п’ятницю, 19 вересня, на сайті газети «Лица» ми повідомили, що кандидат на посаду міського голови Дніпра Сергій Риженко став жертвою чергової інформаційної атаки від «команди Філатова». Тоді наша редакція зафіксувала розповсюдження фейку проросійським виданням «Страна.юа» про те, що Сергій Риженко начебто не буде балотуватися на вибори.

Першими фейк поширив телеграм-канал «Политика Страны», який пов’язаний із проросійським виданням «Страна.юа» та поширює посилання на публікації цього сайту та дописи Андрія Портнова та Єлени Лукаш.

Телеграм-канал посилався виключно на «власні джерела в Офісі Президента». Жодного коментаря від самого Сергія Риженка допис не містив.

Вже майже за годину таке ж саме повідомлення вийшло на сайті «Страна.юа». І знову — жодного балансу думок. Тільки інформація з незрозумілого «власного джерела в Офісі президента». Головний наратив повідомлення — «Риженко не хоче іти в мери, бо все одно програє».

Що цікаво, у «будівлі Корбана» по вулиці Старокозацькій, 58 нещодавно свій «творчий вечір» проводила заступниця головного редактора сайту «Страна.юа» Світлана Крюкова. Її взаємозв’язок із Геннадієм Корбаном, як і взаємозв’язок всього видання, простежується і у повідомленні самої журналістки про свій «творчий вечір», адже медійниця використовує наративи, які застосовуються, наприклад, міським комунальним телеканалом «Дніпро ТВ».

 

Крім того, саме в інтерв’ю «Страна.юа» Геннадій Корбан нещодавно хизувся тим, що він «пограбував самого Коломойського». Як би люди не ставилися до олігарха Ігоря Коломойського, але досить дивно, що голова Громадської ради Дніпра хизується кримінальними злочинами перед журналістами. Не менш цікавий і той факт, що «правдоруби» зі «Страна.юа» Світлана Крюкова та Денис Рафальский ставлять перед своїм співрозмовником тільки зручні питання, які мають показати, що «Геннадій Корбан — молодець, а інші — погані люди, які створюють проти великого політика підступи».

То, може, таємниче «власне джерело «Страна.юа» в Офісі Президента» — це Геннадій Корбан та його гроші?

Повідомлення про начебто небалотування на посаду міського голови Дніпра Сергія Риженко також поширили підконтрольні міській раді видання:

 

Цю ж інформацію повідомили й інші видання. Джерело дезінформації єдине — проросійське видання «Страна.юа».

Сайт одеської газети «Слово»

 

Сайт «Укррудпром»

Для чого це робиться?

По-перше, ці повідомлення поширюються для того, щоб показати «безальтернативність» Бориса Філатова на виборах мера Дніпра. Піар-кампанія Філатова спрямована на те, щоб показати, що діючого мера «всі підтримують», а в його конкурентів «немає жодного шансу».

Филатов высказался о социологии по поводу выборов мэра Днепра. Новости Днепра

Проте кандидатура Сергія Риженка загрожує поразкою Борису Філатову на виборах мера. В штабі «Пропозиції» чудово розуміють, що фейкові соцопитування не мають нічого спільного з реальним рейтингом нинішнього очільника міста. Тому Корбан з Філатовим реально бояться кандидата від Президента Володимира Зеленського Сергія Риженка.

По-друге, «команда Філатова» показала, наскільки брудними методами вони діють, яким потужним потоком бруду поливають опонента. Навіть такого, як Риженко, під керівництвом якого врятовано понад три тисячі бійців АТО. Досягнення Риженка навіть визнав комунальний телеканал «Дніпро ТВ».

Здавалося б, як можна обгадити команду такої людини? Виявляється, можна.

Тож за вкрадені з бюджету міста гроші в джинсу перетворюються не тільки місцеві дешеві газети, а й, здавалося б, солідні видання. Після розміщення статті про особу без її коментаря — хто повірить пишномовним словам «пропозиціонерів» про свободу медіа?! Втрата моральності веде до втрати і професіоналізму, і поваги.

 

А читачам редакція газети «Лица» радить перевіряти інформацію та утриматись від розповсюдження фейків.

Поділитися: