Дніпровський апеляційний суд повідомив про фейк у дніпровських ЗМІ

07 жовтня 2021 о 17:00 - 3084

EditorEditor


Дніпровський апеляційний суд повідомив про фейк у дніпровських ЗМІ

На сторінці Дніпровського апеляційного суду з’явилось звернення до ЗМІ “Днепр.Оперативный”, “Горсовет”, “49000.com.ua”, “Обозреватель”, “Відкритий” та інших з проханням спростувати розміщену ними неперевірену інформацію.

У розповсюдженому цими ЗМІ матеріалі мова йшла про нібито вручення підозри доньці голови Дніпровського апеляційного суду та вручення підозри самій Наталії Деркач.

У Зверненні йдеться:

Вчора ввечері ряд ЗМІ регіону та України, зокрема на сайтах “Відкритий”, «Днепр.Оперативный», «Горсовет», «49000.com.ua», «Обозреватель», телеграмканалі «Темный Рыцарь Днепр» та інших ЗМІ була опублікована чергова фейкова інформація у тому числі і з посиланням на особу, яка назвалась адвокатом про нібито обшуки у квартирі доньки судді Наталії Деркач — Марини Черниш, вручення ій підозри про те, що нібито 28 грудня 2012 року Марина разом зі своїми батьками у якості хабаря отримала квартиру у будинку по вул. Ливарній, 2.

Інформуємо, що згідно офіційного повідомлення Офісу Генерального Прокурора, за результатами опрацювання масиву даних ЄРДР станом на 07.10.2021 кримінальні провадження, у яких містяться відомості про притягнення Черниш Марини Олександрівни до кримінальної відповідальності як підозрюваної, обвинуваченої, не встановлені. Відомості про проведення слідчої (розшукової дії) у вигляді обшуку в інформаційні системі не обліковується.

Крім того, повідомляємо, що суддю Деркач не викликали на допит до Офісу Генерального прокурора, як і не пред`являлось жодних підозр чи звинувачень.

Звертаємось до ЗМІ з проханням не вводити в оману суспільство, не маніпулювати громадською свідомістю та не порушувати статті Кодексу етики українського журналіста, в якому зокрема йдеться про те, що повага громадськості на повну та об`єктивну інформацію про факти та події є найпершим обов`язком журналіста. Факти, судження та припущення мають бути чітко відокремлені один від одного. Неприпустимим є розповсюдження інформації, що містить упередженність чи необгрунтовані звинувачення. Журналіст зобов`язаний зробити все можливе для виправлення будь-якої поширеної інформації, якщо виявилось, що вона не відповідає дійсності

Відповідно до статті 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою дискредитації суду або впливу на безсторонність суду, заклики до невиконання судових рішень забороняються і мають наслідком відповідальність, установлену законом.

Нагадаємо, що майже всі перелічені дніпровські ЗМІ належать до так званого “холдингу”, який підпорядковується міській раді та меру Дніпра  Борису Філатову.

Раніше “Лица” інформували:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: