Голова Дніпровського Апеляційного суду взяла самовідвід у справі за позовом Дніпровської міськради

07 жовтня 2021 о 09:35 - 5958

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Голова Дніпровського Апеляційного суду взяла самовідвід у справі за позовом Дніпровської міськради

Газета «Лица» не дочекалася рішення по апеляції Дніпровської міської ради.

Голова Дніпровського Апеляційного суду Деркач Наталія Миколаївна заявила самовідвід у справі за участю редакції газети «Лица». Суддя Деркач входила до складу судової колегії.

Про це йдеться в ухвалі суду від 29 вересня 2021 року. Ухвала опублікована у Єдиному держреєстрі судових рішень.

В документі акцентується: рішення прийнято,

«щоб усунути сумніви щодо реалізації права на справедливий судовий розгляд та законності судового рішення».

01 жовтня 2021 на офіційному сайті суду була опублікована Заява-звернення голови Дніпровського апеляційного суду Наталії Деркач до Президента України Володимира Зеленського. Керівниця просить Президента

«стати на захист незалежності судів України»,

вказуючи на пряме втручання у процес вільного волевиявлення суддівського корпусу на майбутніх виборах суддів на адміністративні посади Дніпровського апеляційного суду.

Також на сайті опубліковано звернення про вплив на діяльність суду та хід виборів голови Дніпровського Апеляційного суду

«публікацій матеріалів, які вочевидь мають маніпулятивний характер та походять від недостовірних джерел».

На 29 вересня був призначений розгляд цивільної справи № 199/6142/20 за апеляційною скаргою Дніпровської міської ради на рішення Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 01 червня 2021 року по цивільній справі за позовом Дніпровської міської ради до ОСОБА_1 (народного депутата Максима Бужанського – авт.) та Громадської організації «Люстраційна Антикорупційна рада Придніпров`я» (редакція інтернет-газети «Лица» – авт.) про захист ділової репутації, де третя особа – Комунальне підприємство «Дніпровська міська студія телебачення» Дніпровської міської ради.

«Однак, ознайомившись з матеріалами справи, член колегії суддів Деркач Н.М. вважає за необхідне заявити у даній справі самовідвід, зважаючи на те, що напередодні виборів голови Дніпровського апеляційного суду на суд та діючу голову здійснюється тиск у вигляді мітингів та голослівних публікацій у ЗМІ.

З метою запобігання виникнення в учасників справи сумнівів щодо об`єктивності та неупередженості судді при розгляді апеляційної скарги Дніпровської міської ради на рішення Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 01 червня 2021 року, вважає за доцільне заявити самовідвід», – йдеться в прийнятій судовою колегією ухвалі після того, як суддя Деркач взяла самовідвід.

Нагадаємо, суд першої інстанції відмовив повністю в задоволенні позову Дніпровської міської ради до газети «Лица» та нардепа Бужанського.

Також, вчора фальшивий акаунт, замаскований під нашу Facebook-сторінку «Издание Лица», почав рекламувати відео про голову Дніпровського Апеляційного суду Наталію Деркач:

Скрин даних фейкової сторінки

 

Раніше «Лица» писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: