Facebook почав рекламувати фейкову сторінку газети «Лица»

27 вересня 2021 о 16:55 - 6206

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Facebook почав рекламувати фейкову сторінку газети «Лица»

ТОВ «Айк’ю Діджитал Груп» оплатило цю рекламну кампанію.

Як повідомляють редакції газети «Лица» читачі, фальшивий акаунт, замаскований під нашу Facebook-сторінку «Издание Лица», почали рекламувати у Facebook.

Ще рік тому ми просили Facebook прибрати сторінку-фейк нашої газети «Лица». Тодішня головна редакторка газети Олена Гарагуц, чиє фото присутнє на логотипі Facebook-сторінки «Издание Лица», 02 серпня 2020 року звернулася до Facebook зі скаргою на фейкову сторінку, однак отримала відповідь:

«Привіт! Дякую за ваш звіт. Виходячи з наданої вами інформації, нам незрозуміло, чи вміст, про який ви повідомили, є наклепом.

З цієї причини наразі ми не можемо діяти відповідно до вашого звіту.

Якщо ви цього ще не зробили, ви можете звернутися до сторони, відповідальної за розміщення вмісту, щоб вирішити вашу проблему безпосередньо з ними.

Дякую.

Люсі, Facebook».

Скрин відповіді Facebook на скаргу про фейкову сторінку «Издание Лица»

 

Скрин фейкової сторінки «Издание Лица»

 

Редакція готує скаргу до поліцейського Управління протидії кіберзлочинам в Дніпропетровській області.

Так, керівник Громадської організації «Неурядова медійна адвокаційна група» Іван Красіков повідомив нам про рекламування фальшивого акаунту «Издание Лица», який організував Facebook:

«Оплатила рекламу фірма Ігоря Літвінова, яка отримує гроші з міського бюджету Дніпра».

Мова, ймовірно, йде про ТОВ «Айк’ю Діджитал Груп» (код 43419840), директором та кінцевим бенефіціарним власником якої є Літвінов Ігор Володимирович.

Нагадаємо, згідно реєстру транспорту МВС, Ігорь Літвінов полюбляє автомобілі Toyota. Він балотувався від партії «Пропозиція» до Дніпровської районної ради Дніпропетровської області, але депутатом не став. На своїй сторінці у Facebook репостить мера Дніпра Бориса Філатова, «тіньового мера Дніпра» Геннадія Корбана та керівника ТОВ «Газета «Наше місто» Олексія Безуглого.

«Айк’ю Діджитал Груп» минулого року отримала з міського бюджету Дніпра 4 млн гривень:

  • 2 млн грн від Департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради за послуги з проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо діяльності департаменту соціальної політики – в мережі Інтернет, на радіо, в пресі;
  • 2 млн грн від Департаменту політики Дніпровської міської ради за висвітлення діяльності департаменту гуманітарної політики – в мережі Інтернет, на радіо, в пресі.

Крім цього, від КП «Дніпровська міська студія телебачення» Дніпровської міської ради у 2020-му ТОВ Ігоря Літвінова отримало 4,38 млн гривень за послуги з розміщення інформації щодо діяльності КП у мережі Інтернет та послуги з розміщення у мережі Інтернет на сторінках заголовків новин, що ведуть на інтернет-сторінки сайту «Дніпро ТВ».

А цьому році ТОВ «Айк’ю Діджитал Груп» у мережi Інтернет висвітлює діяльність депутатів Дніпропетровської обласної ради, на що отримало з обласного бюджету більше 1,8 млн гривень.

Раніше «Лица» повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: