Данило Гетманцев розказав, як треба українським харчовикам перемагати закордонних

14 січня 2022 о 15:50 - 4562

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Данило Гетманцев розказав, як треба українським харчовикам перемагати закордонних

В ЄС – досить високі бюджетні дотації виробниками харчових продуктів, зате в нас – більш дешева робоча сила.

Україна, як і кожна країна з тих, що ввели податок на додану вартість (ПДВ), є своєрідною «ПДВ-наркоманкою», тому цей податок чіпати не можна.

Про це голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради, народний депутат Данило Гетманцев розказав у інтерв’ю Аgropolit.com.

Питання стосувалося варіанту відповіді на виклик для українських виробників харчів, які постраждають від неконкурентної боротьби з боку виробників країн Європейського союзу, адже у Брюсселі вже погодили текст Директиви ЄС про нульовий ПДВ на харчі з ІІ півріччя 2022 року.

«Я згоден з тим, що нульова ставка ПДВ стимулює будь-яку галузь. Але, з іншого боку, ми з вами розуміємо, що на це потрібні державні гроші, бо така підтримка здійснюється за рахунок інших галузей. Чи потрібна нульова ставка ПДВ в Україні? Я не переконаний в цьому», – відповів народний депутат.

Він вважає, що вітчизняні харчовики конкуруватимуть за рахунок більш дешевої робочої сили та вже існуючих пільг для сільськогосподарських товаровиробників.

«Бюджетні дотації за кордоном досить високі в Європі. Таких обсягів дотацій у нас немає. Але, тим не менш, у нас є більш дешева робоча сила, пільгове оподаткування (4 група єдиного податку – це досить така приваблива система оподаткування). Тому сукупність цих стимулів допоможе українським виробникам вижити на конкурентному ринку», – сказав він.

Данило Гетманцев стверджує, що ПДВ є бюджетоутворюючим в будь-якій країні, де він введений, і якщо він введений одного разу – країна вже з цієї голки не може зіскочити.

«Кожна країна, яка ввела ПДВ – своєрідна «ПДВ-наркоманка», – каже парламентарій.

Як вважає Гетманцев, з усіх галузей економіки найміцніше лобі у Верховній Раді – аграрне.

Поряд з тим, Верховній Раді вдалося прийняти закон про мінімальне податкове зобов’язання для всіх власників паїв і без пільг, за виключенням 50% пільги для сільських фермерських господарств.

«Ми виступаємо за розвиток дрібного фермерства, тому йому і надали цю пільгу», – сказав Данило Гетманцев.

Раніше «Лица» повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: