Податкова порівняє реальні доходи всіх українців з офіційними – Мінфін

26 серпня 2021 о 13:00 - 2593

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Податкова порівняє реальні доходи всіх українців з офіційними – Мінфін

Розроблюваний Міністерством фінансів законопроєкт про непрямі методи податкового контролю громадян буде передбачати «зіставлення реального способу життя фізичної особи з наявною податковою інформацією про отримані нею доходи і сплачені з них податки».

Про це повідомляє finance.ua.

Органи контролю будуть зіставляти реальне життя і доходи всіх фізосіб-платників податку.

Раніше голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснював наслідки перевірки витрат податковою: у разі, якщо контролери виявлять розбіжність між доходами і витратами, то попросять платника податків пояснити, з яких коштів були здійснені ті чи інші витрати.

Якщо він не зможе підтвердити легальність коштів, то повинен буде сплатити з непідтвердженої суми 18% ПДФО.

Підтвердити витрати, за словами Гетманцева, платник податків зможе витратами за все життя. Водночас він може скористатися податковою амністією і легалізувати раніше придбані активи, з яких не платив податків.

Ставка в рамках амністії буде набагато нижчою, ніж ПДФО, а саме амністування триватиме рік — з 1 вересня 2021-го по 1 вересня 2022 року.

У Мінфіні нагадали, що доручення розробити законопроєкт про посилення контролю за повнотою оподаткування доходів фізосіб Кабінет Міністрів отримав від Верховної Ради — цей обов’язок міститься в ухваленому 15 червня законі № 1539 «Про податкову амністію».

Подати до парламенту законопроєкт КМУ повинен протягом 9 місяців з моменту набрання чинності Законом № 1539, тобто до 16 березня 2022 року.

У Мінфіні не уточнили, коли закон про «перевірку витрат» може набути чинності, проте Данило Гетманцев вважає, що це буде зроблено тільки після завершення податкової амністії і не раніше 2023 року.

У міністерстві також підкреслили, що законопроєкт там готують спільно з Державною податковою службою.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: