Covid-19: французька група Sanofi запускає випробування своєї вакцини

27 травня 2021 о 13:30 - 2145

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Covid-19:  французька група Sanofi запускає випробування своєї вакцини

Французька вакцина входить в третю фазу дослідження, яке повинно дати реальне уявлення про її ефективності. Група запевняє, що її продукт знайде своє місце, не дивлячись на те, що він пізно надійде на ринок.

Після декількох місяців затримки вакцина Covid-19 групи Sanofi досягла вирішальної стадії іспитів. Про це пише Le Monde.

Французька фармацевтична група оголосила в четвер, 27 травня, про запуск великомасштабних випробувань свого основного проекту вакцини проти Covid-19, розробленого спільно з британською GSK, підтвердивши, що вона сподівається на запуск цього продукту в кінці 2021 року.

«Санофі і GSK запускають міжнародне дослідження фази 3 для оцінки ефективності своєї вакцини проти Covid-19», – йдеться в заяві компанії  після оголошення обнадійливих результатів перших тестів. Це була «фаза 2», проведена на кількох сотнях людей, яка показала, що щеплення Санофі викликає появу антитіл проти коронавируса у більшості вакцинованих.

Але саме тести, оголошені в цей четвер, повинні дати реальне уявлення про ефективність цієї сироватки проти Covid-19. Вони будуть проводитися за участю близько 35 000 чоловік в різних країнах, включаючи США.

Якщо результати будуть сприятливими, Санофі, яка вже готує виробництво цієї вакцини, розраховує на схвалення в четвертому кварталі  органами охорони здоров’я.

Це означає, що в кращому випадку вакцина Санофі буде запущена у виробництво майже через рік після того, як  з’явилися перші продукти проти коронавируса від Pfizer-BioNTech і Moderna. У Європейському союзі продукти Johnson & Johnson і AstraZeneca вже присутні на ринку протягом декількох тижнів. У інших країнах світу використовують також російську вакцину Sputnik V і китайську  Sinovac.

Такий пізній результат французької вакцини пояснюють збоями в розробці, яка затримали Санофі на кілька місяців. Попередні результати  клінічних випробувань, початих у вересні 2020,  не продемонстрували задовільної імунної відповіді у літніх людей, найбільш схильних до ризику зараження коронавірусом.

“Лица” раніше повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: