З 1 липня в Євросоюзі введуть коронавірусні сертифікати

21 травня 2021 о 11:30 - 1012

AvatarVirsavia Gonchar


З 1 липня в Євросоюзі введуть коронавірусні сертифікати

З 1 липня в Євросоюзі введуть безкоштовні сертифікати імунітету до коронавірусу: доказ, що носій такого документа захищений від хвороби COVID-19.

Про це повідомили в прес-службі Єврокомісії.

Документ EU Digital COVID Certificate буде цифровим – з QR-кодом. При необхідності його можна отримати і в паперовій формі.

У сертифікаті будуть враховуватися в тому числі щеплення, що не схвалені в ЄС, але є в списку вакцин від ВООЗ.

Раніше в Європарламенті збиралися обмежитися тільки вакцинами, які отримали зелене світло від Європейського агентства лікарських засобів (EMA): BioNTech / Pfizer (Comirnaty), Moderna, Oxford-AstraZeneca (Vaxzevria) і Johnson & Johnson (Janssen). У підсумку в ЄС вирішили, що визнають вакцинацію і Oxford-AstraZeneca (вироблена в Індії і Південної Кореї), Covishield і Sinopharm / BIBP.

Рішення ВООЗ по вакцині CoronaVac від китайської компанії Sinovac, яку також використовують в Україні, очікується до кінця місяця.

Крім даних про вакцинацію, такі сертифікати можуть містити дані про імунітет в результаті перенесеної хвороби, або негативний ПЛР-тест.

“Держави-члени повинні утримуватися від накладання додаткових обмежень на поїздки власників такого цифрового сертифікату, якщо вони не є необхідними і пропорційними з точки зору охорони здоров’я населення”, – підкреслюють в ЄС.

Проте, кожна держава ЄС буде сама вирішувати, визнавати чи ні сертифікат про щеплення тією чи іншою вакциною.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: