На Дніпропетровщині відновлюють мережі водопостачання

21 травня 2021 о 09:30 - 1583

AvatarVirsavia Gonchar


На Дніпропетровщині відновлюють мережі водопостачання

У Дніпрі обговорили проблеми водопостачання в області та плани на майбутнє.

Про це повідомили в Дніпропетровській обласній раді.

На прес конференції говорили про заборгованість водогону «Дніпро – Західний Донбас», відключення води, робота з Аульським водогоном та плани на майбутнє.  Участь у ній взяли директор КП ДОР «Аульський водовід» Віталій Неопрятний, гендиректор КП «Кам’янський водоканал» Антон Полюлях та секретар постійної комісії облради з питань соціально-економічного розвитку області, бюджету і фінансів Тетяна Чабанова.

«На сьогодні у більш ніж 1000 населених пунктів нашої області немає централізованого водопостачання. Мова про Новомосковський, Нікопольський, Криничанський, Верхівцевий, Кам’янський райони. Однак ще більша частина з тих, у кого немає води – це зовсім невеличкі села, по 50 – 100 жителів. За ініціативи голови обласної ради Микола Лукашука, це питання зрушено з мертвої точки. На будівництво водогонів у 2021 закладено більше 28 млн грн. Кошти підуть на проектування, реконструкцію, будівництво водогонів у с.Губиниха, смт Гвардійське та Черкаське. Вже перші 12 млн з цієї суми пішли в роботу», — зазначила Тетяна Чабанова.

Під час зустрічі учасники говорили й про те, що завдяки співпраці із обласною радою підприємства змогли вибратись із боргової ями, сплатити рахунки й тепер направляють кошти на оновлення мереж, можуть фінансово себе забезпечувати.

«Один з показників нашої успішної співпраці — найнижчі тарифи в Україні. Тобто, завдяки фін. підтримці облради, ми не піднімаємо тарифи для людей, які споживають воду! Скажу більше, наразі ми обслуговуємо і село Кринички й тамтешні жителі мають вдвічі менший тариф на воду, аніж був до нас. Вартість питної води у селищі знизилась з 15 до 7 грн за кубометр. Це стало можливим завдяки приєднанню місцевого водоканалу до Аульського водоводу», — розповів Віталій Неопрятний.

Фахівці зазначили, що зношені мережі й, відповідно, часте відключення водопостачання — проблема, що притаманна також Новомосковському району, Криворізькому, Гвардійському, Черкаському, Нікополю й низці сіл Дніпропетровщини.

«Питання водопостачання — на моєму особистому контролі! Нещодавно профільна депутатська комісія облради підтримала перший етап фінансування проєкту з реконструкції мережі водопостачання у Новомосковському районі. Найближчим часом будуть проведені усі необхідні процеси з підготовки документів і почнуться роботи із заміни труб. Також близько 6,5 млн грн у цьому році закладено на будівництво водоочисної станції та системи водопостачання для с. Борисівка та с. Дмитрівка Нікопольського району Дніпропетровської області», — зазначив Микола Лукашук, голова Дніпропетровської обласної ради.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: