Чиновники будуть здавати іспити зі знання державної мови

13 липня 2021 о 13:30 - 6807

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Чиновники будуть здавати іспити зі знання державної мови

Голова Національної комісії України з питань стандартів державної мови розповідає про те, що понад 150 тисяч чиновників різних рівнів рангів найближчим часом повинні будуть здавати іспит на володіння державною мовою для чиновників.

Десята стаття Конституції про державну мову проголошує, що єдиною офіційною державною мовою в Україні є українська. Дану програму «Державна мова для держслужбовців» планують запустити з 16 липня цього року.

Іспит мають скласти службовці всіх рангів – від осіб, які займають найвищі посади (міністри) до звичайних директорів загальноосвітніх установ. Тому що державна мова – мова професійного спілкування у всіх сферах.

Орися Демська

Орися Демська, голова Національної комісії зі стандартів державної мови

Поки це нововведення не торкнеться чинних держслужбовців, однак, якщо хтось із них захоче змінити посаду, їм доведеться обов’язково здати іспит.

Сам іспит буде складатися з двох частин: перша – письмова, друга – усна. Чотири блоки будуть включати письмо, розмовну практику, читання, знання культури мови. На іспиті будуть тести і практичні завдання. За своєю структурою іспит схожий на міжнародну перевірку з іноземної мови. Завдання розраховані на рівень володіння С1 або С2. Ці рівні є найвищими за міжнародною шкалою оцінювання знання мови.

рівні володіння мовою

Рівні володіння мовою

На даному етапі проводиться апробація системи та складених завдань. За попередніми результатами більша частина учасників успішно здала пробний іспит. На спеціальному сайті буде розміщений онлайн-тренажер з можливістю проходження реальних завдань. В цілому банк завдань буде містити більше 3 000 тестів і практичних завдань. Комп’ютер буде випадковим чином складати варіант екзаменаційної сесії для користувача.

Для того щоб іспит прохолодив чесно, планується застосування відеоспостереження та проекційного контролю за ходом проведення процедури.

Тестова частина перевіряється комп’ютером, потім учасник переходить до розділу «Письмо». Усна частина проходить в онлайн-бесіді з екзаменатором і записується в його особистому кабінеті. Потім запис передається на перевірку іншому екзаменатору з іншого регіону країни, що забезпечить чесність і прозорість оцінки.

За результатами оцінювання учасники, які добре склали іспит, отримують сертифікат, який буде діяти безстроково. Всі етапи складання іспиту регулює спеціальна комісія, дії якої регламентує закон про забезпечення функціонування української мови як державної.

Умови для складання іспиту будуть створені у всіх областях країни, тому учасникам не потрібно буде їхати до Києва для проходження перевірки на знання державної мови.

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: