41 мільйон людей у світі на межі голоду – ООН

23 червень 2021 о 13:00 - 12982

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


41 мільйон людей у світі на межі голоду – ООН

Всесвітня продовольча програма ООН (WFP) повідомила, що близько 41 мільйона чоловік у всьому світі знаходяться під загрозою голоду. Зростання цін на основні продукти харчування посилює існуючий тиск на продовольчу безпеку.

Про це сьогодні повідомляє The Globe and Mail.

«Зараз у нас чотири країни, в яких панує голод. Тим часом 41 мільйон чоловік буквально стоять на порозі голоду», – сказав виконавчий директор WFP Девід Біслі.

Всесвітня продовольча програма ООН, яка повністю фінансується за рахунок добровільних пожертвувань, заявила, що їй необхідно негайно зібрати 6 мільярдів доларів, щоб охопити групи ризику в 43 країнах.

«Нам потрібне фінансування, і воно нам потрібно зараз», – сказав Біслі.

Після зниження протягом декількох десятиліть, з 2016 року масштаби голоду в світі збільшуються, що обумовлено конфліктами та зміною клімату.

За даними WFP, в 2019 році 27 мільйонів чоловік перебували на межі голоду, але з 2020 року ситуацію ускладнила пандемія COVID-19.

Підготовка продуктів в центрі розподілу харчування Всесвітньої продовольчої програми, в Сані, Ємен, 3 червня 2020 р

Світові ціни на продукти харчування зросли в травні до найвищого рівня за десятиліття

Як показують дані ООН, при цьому такі основні продукти, як зернові, олійні, молочні продукти, м’ясо і цукор, в сукупності подорожчали на 40% в порівнянні з  минулим роком.

Зниження курсу валюти в таких країнах, як Ліван, Нігерія, Судан, Венесуела та Зімбабве, посилює цей тиск і призводить до ще більшого зростання цін, що посилює відсутність продовольчої безпеки.

Цього року  умови для голоду спостерігаються в Ефіопії, Мадагаскарі, Південному Судані та Ємені, а також в деяких районах Нігерії і Буркіна-Фасо.

Девід Біслі застеріг від «суперечок до смерті», як це сталося в Сомалі в 2011 році, коли до моменту оголошення голоду вже померли 130 000 осіб – майже половина тих, кого тоді забрав голод у цій африканській країні.

Батьки дітей молодшого шкільного віку отримують продовольство в Киргизстані

На фото з сайту WFP: Батьки дітей молодшого шкільного віку отримують продовольство в Киргизстані

 

WFP, яка була удостоєна Нобелівської премії миру в минулому році, повідомляє, що близько 9 відсотків населення світу, а це майже 690 мільйонів чоловік, щовечора лягають спати голодними.

Довідка:

100 млн людей у 88 країнах отримують допомогу від Всесвітньої продовольчої програми ООН через розподіл продовольства або грошових коштів в надзвичайних ситуаціях. 5600 вантажівок, 100 літаків та 30 суден знаходяться в русі кожного дня, щоб доправити допомогу WFP в різні куточки світу. Інформація з офіційного сайту організації.

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: