“Золотовалютні резерви” НБУ зросли головним чином за рахунок ОВДП

28 вересня 2021 о 16:00 - 6756

Avataradmin


“Золотовалютні резерви” НБУ зросли головним чином за рахунок ОВДП

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що золотовалютні резерви НБУ за останні два роки зросли на 43,6%, або на $ 9,6 млрд і досягли рівня квітня 2012 року.

За інформацією Гетманцева, золотовалютні резерви НБУ станом на 1 вересня 2021 року становлять $ 31,6 млрд., Тоді як в 2019 складали лише $ 22 млрд.

Але з інфографіки випливає, що в самій валюті і на депозитах НБУ міститься всього $ 3,9 млрд, а більша частина золотовалютного запасу – 74% – знаходиться в цінних паперах, насамперед – у облігаціях ОВДП.

З графіка, який можна знайти на сайті Мінфін,  зрозуміло, що власне запаси монетарного золота за останні роки в Україні майже не змінились, а найбільший приріст резервів НБУ відбувався завдяки зростанню кількості “цінних паперів”. Кількість  валюти на рахунку НБУ значно нижча, ніж була у 2012-13 роках.

Довідка:

Облігації внутрішньої державної позики України (ОВДП) — державні цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішньому ринку.

ОВДП підтверджують зобов’язання України щодо відшкодування пред’явникам цих облігацій їхньої номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.

ОВДП випускаються Міністерством фінансів України, а їх погашення у повному обсязі (100% суми) гарантується державою. Доходність ОВДП складає від 9 до 12 %, чим і зацікавлює інвесторів.

Спеціальні права запозичення (СПЗ) – додаткові резервні валютні активи, визначені та підтримувані Міжнародним валютним фондом. Це одиниці рахунку для МВФ, а не валюта сама по собі. Вони являють собою вимогу до валюти, якою володіють країни – члени МВФ, на яку їх можна обміняти.

Раніше “Лица” повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: