Життя ціною у 2 млн євро: на Дніпропетровщині рятують 1,5-річну Катрусю зі смертельною хворобою

27 грудня 2021 о 20:00 - 4023

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Життя ціною у 2 млн євро: на Дніпропетровщині рятують 1,5-річну Катрусю зі смертельною хворобою

Десятки мільйонів гривень за укол. На Дніпропетровщині рятують півторарічну Катрусю зі смертельною хворобою – спинально-м’язовою атрофією 1 типу. Зрозумілою мовою: м’язи дівчинки щоденно поволі відмирають. Аби зупинити недугу, батькам у найкоротший термін необхідно зібрати понад 2 мільйони євро.

Як розповіли на каналі Відкритий, півтора року тому Сергій і Марина Засухи були найщасливішими на планеті. У них народилася омріяна й довгоочікувана донечка Катруся. А вже через декілька місяців життя родини кардинально змінилося. СМА. Ці три літери перетворили радість на печаль. А кожен день – у боротьбу за життя.

“Катюша народилася 13.08.2020 року абсолютно здоровою дитиною. Ми навіть не підозрювали, що вона може бути хвора на цю хворобу. Ми почали помічати, що у 3 місяці вона не тримає голови. Зовсім не тримає. Звернулися у лікарню для обстеження. Де нічого не виявили. Дитина абсолютно здорова. Потім ми здали генетичний аналіз в клініці Америки, де поставили страшний діагноз – спинальна м’язова атрофія першого типу,” – розповів тато дівчинки Сергій Засуха.

Іншими словами, це захворювання, при якому у людини пошкоджений або відсутній ген, що відповідає за роботу рухових нейронів. Через хворобу потерпає нервова система та поступово атрофуються м’язи.

У результаті –  викривляється хребет, стає важко дихати та неможливо рухатися. Наразі життя Катрусі підтримують спеціальні препарати. Лише на них батьки дівчинки витратили вже майже мільйон гривень. А спеціальне харчування обходиться у 40 тисяч гривень щомісяця.

СМА може виявитися як у перші місяці життя, так і у віці від півтора до двох років. Але чим раніше діагностувати захворювання, тим краще для дитини.

Однак перші ліки від цієї недуги з’явилися у світі кілька років тому і майже не доходять до українських пацієнтів. Через що в Україні Катруся фактично приречена на смерть.

Вилікуватися можна за кордоном. Однак ціна врятованого життя – понад два мільйони євро.

На збір колосальної суми є лише лічені місяці. Якщо ви хочете допомогти Катрусі та зробити їй найомріяніший дарунок – життя – то можете перерахувати кошти на ці номери.

4149 4991 4312 5597 – ПриватБанк

Засуха Марина (мати)

4441 1144 6313 3387 – МоноБанк

Засуха Сергій (тато)

Раніше ми повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: