У 2021 році в Україні зареєстровано менше нових компаній і більше ФОПів ніж у 2020-му

27 грудня 2021 о 12:00 - 10953

EditorEditor


У 2021 році в Україні зареєстровано менше нових компаній і більше ФОПів ніж у 2020-му

За підсумками 2021 року в Україні зареєстровано 37 975 нових компаній – на 1,4 тис менше за 2020 рік.

Про це повідомляє YouControl, спираючись на дані модулю “Аналіз ринків”.

У 2021 році, у порівнянні з 2020-м, відкрито на неповних 4% менше компаній та на понад 8% більше ФОПів. Якщо минулого року кількість новостворених не перевищувала 247 518 фізичних осіб підприємців (ФОП), то станом на 15 грудня 2021 року було відкрито 268 797 нових ФОПів. Щодо компаній, то кількість відкритих за рік знизилася з майже 39,5 тис до 38 тис.

Доктор економічних наук, фінансовий аналітик YouControl, Роман Корнилюк прокоментував ці цифри так:

“Коливання кількості новостворених компаній та ФОПів у 2021 році в порівнянні з минулим роком не варто сприймати як свідчення якогось явного тренду, адже відмінності в кількості реєстрацій у межах +/-10% є близькими до статистичної похибки. Єдиний вагомий висновок, який можна зробити, поглянувши на цьогорічну статистику темпів відкриття нового бізнесу ‒ це те, що 2021 рік не виправдав покладених на нього надій, як рік бурхливого відновлення ділової активності. Навпаки, внаслідок кількох потужних коронавірусних хвиль, посилення карантинних обмежень, інфляційного тиску та відсутності структурних реформ, темпи економічного відновлення виявились млявими. Прогноз зростання ВВП довелось знизити, це все негативно відобразилось на темпах відкриття нових компаній, які потенційно могли бути значно вищими. Певне зростання кількості новостворених ФОПів має очевидну причину ‒ поки що сприятливий режим оподаткування даних суб’єктів господарювання”.

Дещо більше нових компаній зареєстровано за три місяці весни (10 749 юросіб з комерційною ОПФ) та три місяці осені (10 507 компаній). Місяць-лідер за кількістю відкриттів юросіб ‒ квітень (4095 реєстрацій). Найменша активність спостерігається взимку. Особливо на цьому фоні виділяється грудень ‒ всього 964 компанії за 15 календарних днів.

У випадку з ФОПами ситуація інша. Найбільше нових підприємців у 2021 році зареєстровано саме в літні місяці ‒ 82 249 ФОПів. Найменша активність спостерігається взимку ‒ 48 806 новостворених. Як і у випадку з юридичними особами комерційних ОПФ, грудень демонструє найнижчі показники. Всього 5 711 ФОПів за півмісяця.

Самостійно моніторити кількість нових компаній та підприємців можна за допомогою модулю “Аналіз ринків” від YouControl. Він надає дані про актуальне становище на ринку всіх українських компаній.

У вкладці “Нові компанії та ФОП” досупний повний аналіз ринку різних галузей, з окремою аналітикою щодо новостворених підприємств. А також:

  • актуальна кількість ФОП і компаній в Україні з розбивкою по регіонах;
  • обсяг мінімального, максимального, а також середнього статутного капіталу нових компаній;
  • ТОП-10 КВЕДів за популярністю серед новостворених компаній та ФОП;
  • кількість зареєстрованих компаній та ФОП у режимі реального часу.

Дані можна фільтрувати по регіонах, містах та нішах.

Раніше “Лица” писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: