Зеленський: карантин вихідного дня – це шанс уникнути повного локдауну

15 листопада 2020 о 14:00 - 2768
Зеленський: карантин вихідного дня – це шанс уникнути повного локдауну

Президент України Володимир Зеленський заявив, що карантин вихідного дня – це можливість уникнути повного закриття. Про це він заявив у своєму блозі.

«Це можна підтримувати або не підтримувати, але не можна не розуміти чому саме таке рішення було прийнято. У нас щодня новий рекорд, понад 12 тисяч захворілих на день. Потрібно збити динаміку зростання кількості захворівших, і наші лікарі героїчно протистоять вірусу, але не треба доводити до ситуації, коли їм доведеться обирати, кого лікувати. Як зменшити зростання? Ідеальних інструментів для цього я вважаю не існує, є болючий та ще болючіший», – сказав Зеленський.

Він навів приклади Франції та Німеччини, де вводять повні локдауни.

«Не на суботу та неділю, а на весь тиждень – і це ще гірше для бізнесу та економіки ніж «карантин вихідного дня». Карантин вихідного дня – це шанс уникнути повного закриття, якщо у нас є такий шанс, ми маємо ним скористатися. Фактично мова йде про 6 неробочих днів, уявіть собі 6 днів. Так, окремі сфери бізнесу понесуть втрати, уряд повинен надати їм програми та інструменти підтримки і це буде справедливо, окремі, до речі, вже існують та діють, але цього недостатньо», – розповів Зеленський.

За його словами, він постійно розмовляє з прем’єр-міністром та урядом на тему підтримки бізнесу.

«Вони мають засинати та прокидатися з одним питанням – де  знайти гроші та як допомогти бізнесу пережити ці дні. Не закритися, не звільняти людей, вистояти – це головна задача. Уряд має зробити все, щоб ці 6 днів не стали критичними для подальшого існування малого та середнього бізнесу. Давайте відверто: є гроші та бізнес, а є здоров’я та життя людей. Жорстке, неприємне питання, але воно стоїть. Чи хтось рахував втрати, якщо в кіно або в ресторани взагалі не буде кому ходити», – сказав Зеленський.

Президент зауважив, що буде карантин вихідного дня ефективним, чи ні, залежить не від роздумів в соціальних мережах, а від спільної взаємодії бізнесу та влади, як центральної, так і місцевої.

«Але, на жаль, у деяких мерів, і я це констатую, продовжуються місцеві вибори. Вони не думають про кількість захворілих у своїх містах, а про кількість голосів у другому турі, а ми робимо не прості та інколи непопулярні кроки, тому що боремося не за рейтинги особисті, а за життя українців…

Якщо будемо реально дотримуватися карантину на вихідні – буде головний результат, ми уникнемо повного локдауну, у нас є такий шанс. Але якщо продовжимо грати в добрих поліцейських на місцях, не виконувати рішення уряду, і відзначати це грандіозним концертом на площі міста, продовжимо не вірити в COVID-19 і будемо ковідатеїстами…тоді, я впевнений, програємо всі ми, вся Україна», – наголосив Зеленський.

Напередодні нові обмеження відмовилась виконувати влада низки міст, зокрема Тернополя, Одеси, Черкас, Львова та Рівного, а також у Дніпрі.

У відповідь на це очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що міська влада, яка не збирається виконувати рішення уряду щодо введення «карантину вихідного дня», не думає про життя і здоров’я людей. Він також прогнозує, що без нових обмежень Україна у грудні може отримати апокаліпсис медсистеми.

Поділитися: