Європа та Азія, стривожені новим штамом COVID, обмежують польоти

26 листопада 2021 о 14:15 - 11307

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Європа та Азія, стривожені новим штамом COVID, обмежують польоти

Британія заборонила польоти з Південної Африки та сусідніх країн і попросила британських мандрівників, які повертаються звідти, на карантин, а голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС також прагне зупинити авіасполучення з регіону.

Про це повідомляє Reuters.

Вчені все ще вивчають вірус ковіду, ідентифікований цього тижня, але новина вдарила по світових акціях і нафті через побоювання, що нові заборони на поїздки вплинуть на і без того хитку економіку південної Африки.

Новий штам коронавірусу має шипоподібний білок, який різко відрізняється від білка в оригінальному коронавірусі, на якому базуються вакцини проти COVID-19, повідомило Агентство охорони здоров’я Великобританії, викликаючи побоювання щодо того, як діють нинішні вакцини, успішні проти більш знайомого дельта-варіанта.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) проведе нараду в Женеві. Експерти обговорять ризики, які представляє штам, і те, чи слід позначити його як варіант, що викликає інтерес або занепокоєння, сказав речник ВООЗ Крістіан Ліндмайер.

Повідомляється про майже 100 послідовностей цього варіанту, і ранній аналіз показує, що він має «велику кількість мутацій», які потребують подальшого вивчення, зазначив Ліндмайєр.

Один епідеміолог сказав, що може бути надто пізно посилювати обмеження на подорожі.

«Я думаю, ми повинні визнати, що, швидше за все, цей вірус вже є в інших місцях. Тому, якщо ми зараз закриємо двері, ймовірно, буде надто пізно», – сказав Бен Коулінг з Університету Гонконгу.

Міністерство закордонних справ у Преторії повідомило, що Південна Африка обговорить з британською владою, щоб спробувати змусити її переглянути свою заборону.

«Наше безпосереднє занепокоєння – це шкода, яку це рішення завдасть як туристичній індустрії, так і бізнесу обох країн», – заявив міністр закордонних справ ПАР Наледі Пандор.

За даними Агентства охорони здоров’я Великобританії, варіант під назвою B.1.1.529 також вже знайдений у Ботсвані та Гонконгу. Ізраїль заявив, що забороняє своїм громадянам подорожувати до південної Африки після того, як один випадок нового штаму був виявлений у мандрівника, який повертався з Малаві.

“Зараз ми перебуваємо на межі надзвичайного стану” , – заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Бенет.

Європейські країни вже розширювали ревакцинацію та посилювали обмеження, оскільки континент бореться з четвертою хвилею коронавірусу на чолі з дельта-варіантом.

Відкриття нового варіанту вірусу відбувається, коли Європа та Сполучені Штати вступають в зиму, коли все більше людей збирається в приміщеннях напередодні Різдва, створюючи середовище для розмноження інфекції.

Італія ввела заборону на в’їзд людям, які відвідували південні африканські країни протягом останніх 14 днів, а Німеччина оголосить Південну Африку територією з новим варіантом вірусу, повідомило джерело в міністерстві охорони здоров’я.

Міністерство охорони здоров’я Сінгапуру заявило, що також обмежить прибуття з регіону, а Японія посилила прикордонний контроль для відвідувачів з Південної Африки та п’яти інших африканських країн.

Також “Лица” інформували:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: