Політологи Дніпра про кордонокризу: ситуація з мігрантами на межі Польщі та Білорусі та загрози для України

23 листопада 2021 о 18:30 - 5614

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Політологи Дніпра про кордонокризу: ситуація з мігрантами на межі Польщі та Білорусі та загрози для України

Напруга на кордоні триває. Тисяча кілометрів під загрозою вторгнення мігрантів. Нагадаємо, декілька тижнів тому на кордоні Білорусі та Польщі зібралися сотні біженців, аби прорватися в Євросоюз. Думки політологів з приводу конфлікту між країнами розділилися.

Про це повідомляє у сюжеті телеканал Відкритий.

Одні вважають, що українським політикам та свідомим громадянам варто ширше дивитися на конфлікт країн та краще бути рівновіддаленими від будь-якої сторони, адже підтримка однієї зі сторін може вплинути на політичну та соціальну ситуацію в Україні.

 «Якщо наприклад, певний політик займає позицію, припустимо Польщі, до чого це призводить? Наприклад це може призвести до якихось короткострокових політичних дивідендів у відносинах з нинішньою польською владою. В той же час ми повинні пам’ятати, що Польська республіка є демократією. Це означає, що в будь-який момент влада може змінитися, в будь-який момент з відносно соціал-консервативної на ліберальну, або соціал-ліберальну. Займати позицію республіки Білорусь в цій ситуації означає в значній мірі зіпсувати відносини з Польщею. І з польською владою будь-якою. Чи нинішньою, чи можливо майбутньою іншою владою», –  висловлюється політолог Ігор Токовенко.

В той час інші політологи стверджують, що ніякої кордонокризи немає і для України не існує жодних ризиків.

«Згадайте, в якій ситуації зараз перебуває Лукашенко. Ось ці всі речі і теми, які пов’язані з національним питанням, із зовнішньою агресією, з проблемою еміграції і т.д. вони спливають лише тоді, коли в політичної еліти чи тоталітарного режиму так само починаються дуже великі внутрішні проблеми. Останній аргумент королів, національне питання чи війна із зовнішнім ворогом», – вважає політолог Дмитро Кочижев. 

Раніше ми повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: