Як у Дніпрі пройшов ярмарок професій «Dnipro education city»

04 липня 2021 о 14:30 - 4933

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Як у Дніпрі пройшов ярмарок професій «Dnipro education city»

У Дніпрі 3 липня вперше відбувся фестиваль «Dnipro education city». Сфотографуватися із картонною копією Ілона Маска, потримати зброю XIX століття та провести наукові дослідження змогли майбутні абітурієнти.

За повідомленням сайту міськради Дніпра, 15 вищих навчальних закладів міста та області представляли свої факультети.

На ярмарку випускники та батьки могли спілкуватися з ректорами, деканами та викладачами. Кожен навчальний заклад мав декілька локацій у парку Шевченка, там можна було дізнатися більше про професію.

«Ми радилися із радою ректорів Дніпропетровської області і започаткували абсолютно новий формат: просто неба випускники шкіл та їх батьки змогли в одному місці ознайомитись з усіма пропозиціями від вищих навчальних закладів Дніпра. Ми хочемо показати, що можна отримати висококваліфіковану освіту тут, у Дніпрі, і це престижно. Ми хочемо, щоб випускники залишалися тут і розбудовували справжнє європейське місто. Сьогодні представлені 14 закладів з Дніпра та один обласний (Кам’янське)», — зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.

Біля кожної локації також були представлені і фотозони. Бажаючі могли сфотографуватися із копією Ілона Маска, із римськими легіонерами чи навіть із старовинною зброєю. І такий формат фестивалю поєднує дві групи інтересів (самі виші та абітурієнтів), вважає радник міського голови з питань вищої освіти, заслужений працівник освіти України, доктор політичних наук, професор Олег Тупиця:

«Вищі навчальні заклади існують для самих студентів і найкращий спосіб не помилитися і обрати саме те, що хочеш — це такий унікальний для України формат: просто неба зібрати якомога більше вишів і дати змогу випускникам прийняти правильне рішення».

Прийшла на ярмарок професій і родина Надтоптів.

«Ну дуже крутий формат, бо представлені всі навчальні заклади і в одному місці, раніше бували дні відкритих дверей і відбувалися в один день і час в більшості випадків, і ми не встигали, а зараз обійшли все, щоб обрати заклад. Син тяжіє до блогерства», — розповіла мама випускника Тетяна Надтопта.

А самому Максиму Надтопті до серця припала локація факультету систем і засобів масової комунікації, що у ДНУ імені Олеся Гончара.

Прийшла на ярмарок професій і Анастасія Клімохіна:

«Дізналася у соцмережах щодо «Dnipro education city», і я, чесно, не знаю, ким хочу бути, тому із подругою детально вивчаємо кожний університет, інститут чи академію. І тут я можу поставити питання не тільки викладачам, а й деканам факультетів, що дуже добре. Дякую за подібний формат».

Крім спілкування і обрання професій відбулося і нагородження переможців міжвишівського конкурсу «Студентська весна – 2021».

«Ми хочемо показати майбутнім студентам, де вони ще можуть показати свої таланти окрім навчання, і вони це побачать. Цьогоріч взяли участь 7 вищих навчальних закладів. І той, хто виборе гран-прі, в якості призу отримає 60 тисяч гривень. Відбирали найкращих зіркові журі», — сказала директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Дар’я Біла.

Довідка:

Переможцями міжвишівського конкурсу «Студентська весна – 2021» стали: гран-прі — Університет внутрішніх справ, перше місце — Дніпровська політехніка.

Друге місце посів ДНУ імені Олеся Гончара, а третє місце виборола Придніпровська державна академія будівництва та архітектури.

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: