Як футболісти ФК “Дніпро” зустрічалися із Папою Римським

25 листопада 2021 о 11:00 - 6019

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Як футболісти ФК “Дніпро” зустрічалися із Папою Римським

8 листопада 1989 року футболісти ФК “Дніпро” відправилися до Ватикану, щоб отримати аудієнцію у Папи Іоанна-Павла ІІ.

Репортаж про цю подію опублікувало спортиве видання Сhampion.com.ua.

Аудієнція у Папи Римського у Ватикані була приурочена до другої перемоги ФК “Дніпро” у чемпіонаті СРСР. Новий титульний спонсор Iacobucci (італійська компанія, що займається обладнанням для літаків) проспонсорувала команду комплектами форм, 150 тисячами доларів, а також 10-денною поїздкою до Італії.

Спеціально для аудієнції до Палацу конгресів компанія спонсор пошила футболістам урочисті костюми, а також орендувала для команди готель у місті Фрозіноне, що знаходиться біля Риму.

На високий подіум, який охоронявся ватиканською гвардією, піднялися кардинали, з’явився Папа Римський Іоанн-Павло ІІ, –  пригадував цю незабутню зустріч  Ігор Ситников, який в 1989-1991 роках обіймав посаду президента Дніпра. –  Присутні в залі піднялися і тривалими оплесками вітали його. Потім прозвучала коротка вступна промова, після якої Папа звертався до кожної делегації її мовою – англійською, німецькою, іспанською, французькою, польською. Коли черга дійшла до нас, Папа Римський сказав: “Вітаю футбольну команду Дніпро на італійській землі і бажаю, щоб вам завжди посміхалася фортуна”. Ми слухали це звернення стоячи. Весь зал дружно аплодував. Розпорядник підвів нас до подіуму, Папа підійшов до нашої команди. Бесіда була короткою.  Папа зізнався, що в юнацтві грав у футбол і зараз цікавиться ним. Ми подарували Папі сувеніри –  блюдо з петриківським розписом, спортивні вимпели. Вручили їх під нестихаючі оплески залу.

На думку очевидців, настільки урочистого прийому в цей день не була удостоєна жодна делегація. Наступного дня всі ведучі газети Італії вийшли з фото Папи Римського з Дніпром. Це була перша радянська делегація, яку він прийняв. Вже після “Дніпра” через якийсь час Іоанн-Павло ІІ надав аудієнцію Михайлу Горбачову.

Раніше у рубриці Спорт ми повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: